Policja systematycznie kontroluje miejsca letniego wypoczynku dzieci i młodzieży. Utrzymują stały kon
Policja skontrolowała obozy harcerskie w powiecie. Co się okazało?

Policja systematycznie kontroluje miejsca letniego wypoczynku dzieci i młodzieży. Utrzymują stały kontakt z komendantami obozów harcerskich organizowanych na terenie powiatu wadowickiego, by zapewnić uczestnikom bezpieczny wypoczynek.

Jedna z tego typ kontroli została przeprowadzona w piątek (16.08) w Przytkowicach. Policjanci wspólnie z funkcjonariuszami Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Wadowicach oraz wizytatorem Kuratorium Oświaty w Krakowie Delegatury w Wadowicach odwiedzili obóz harcerski Związku Harcerstwa Rzeczypospolitej Okręg Małopolski.

Z kolei w poniedziałek (19.08) służby skontrolowały Harcerską Bazę Obozową „Zalesie” w Stryszowie. Podczas kontroli sprawdzono m.in. czy samo miejsce jest bezpieczne i właściwie zabezpieczone. Żadna z przybyłych służb nie miała na obecną chwilę uwag do stanu, ani organizacji obozu, nie stwierdzono również żadnych zagrożeń, które mogłyby wpłynąć na bezpieczeństwo uczestników letniego wypoczynku.

W trakcie wizyt  służb zostały także przeprowadzone spotkania profilaktyczne. Funkcjonariusze Komendy Powiatowej PSP w Wadowicach rozmawiali z harcerzami na temat zasad bezpieczeństwa i reagowania na wypadek wystąpienia sytuacji kryzysowej oraz ewakuacji. Następnie policjanci przypomnieli wypoczywającym o zagrożeniach, na które są narażeni młodzi ludzie w okresie wakacyjnym, a przede wszystkim dotyczących narkotyków i dopalaczy. Szczególną uwagę zwrócili na zasady bezpiecznej kąpieli w akwenach wodnych, ponadto przypomnieli o podstawowych zasadach bezpieczeństwa, w tym również bezpieczeństwa ruchu drogowego.

(AS)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze   

+2 #1 M. 2019-08-21 09:08
Czy można by takie biwaki przystosować do tego, aby mogły w nich brać udział także dzieci na wózkach inwalidzkich?
Cytować
+2 #2 #Odp M. 2019-08-21 10:10
Cytuję M.:
Czy można by takie biwaki przystosować do tego, aby mogły w nich brać udział także dzieci na wózkach inwalidzkich?


Wydaje mi się, że ciężko jest przygotować całą infrastrukturę, mimo najszczerszych chęci do potrzeb dzieci na wózkach. Na pewno istnieją obozy/kolonie, które mają w ofercie miejsca, które są przystosowane do potrzeb osób niepełnosprawny ch.
Cytować
-4 #3 pr 2019-08-21 15:16
a gdzie totemy przed namiotem
Cytować
+4 #4 Żart dnia 2019-08-21 16:25
Cytuję pr:
a gdzie totemy przed namiotem


Schowane, w namiocie :)
Cytować

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.