Podczas spaceru w lesie w miejscowości Wysoka (gmina Wadowice), jeden z mieszkańców znalazł pocisk ar
Mieszkaniec Wysokiej podczas spaceru znalazł w lesie pocisk artyleryjski

Podczas spaceru w lesie w miejscowości Wysoka (gmina Wadowice), jeden z mieszkańców znalazł pocisk artyleryjski. Niewybuchem, najprawdopodobniej z czasów II wojny światowej, zajęli się policjanci i saperzy.

W sobotę (17.08) około godziny 8:30 dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Wadowicach otrzymał telefoniczne zgłoszenie o znalezionym niewybuchu w miejscowości Wysoka (gmina Wadowice).

Znalezisko, prawdopodobnie z czasów II Wojny Światowej ujawnił na terenie leśnym mieszkaniec powiatu wadowickiego. Na miejsce zostali skierowani policjanci, którzy zabezpieczyli teren do momentu przyjazdu saperów z 16 Batalionu Powietrzno-Desantowego w Krakowie.

Pocisk artyleryjski znajdował się w znacznej odległości od zabudowań, w związku z czym nie było zagrożenia narażenia utraty zdrowia lub życia mieszkańców. Niewybuch jeszcze tego samego dnia został przewieziony na poligon, gdzie zostanie zneutralizowany – poinformowała nas Agnieszka Petek, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Wadowicach.

 

Mundurowi przypominają, aby w przypadku znalezienia niewybuchu lub niewypału, nie należy go dotykać, oglądać czy przenosić lecz natychmiast powiadomić policję.
 

 

 

(AS)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze   

0 #1 Saper Miner 2019-08-19 20:53
Nie było się w wojsku to się nie umie pocisku rozbroić!!! :D :D :D
Cytować
0 #2 Frty 2019-08-19 21:30
To 75 mm przeciwpancerny z czepcem nic strasznego
Cytować
+1 #3 aaa 2019-08-20 13:45
No cóż na głupotę nie ma rady a później się dziwić że są wypadki. Saperzy się znaleźli od siedmiu boleści, a o wojsku to wyście chyba z telewizji słyszeli leszcze.
Cytować
Dodaj komentarz

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.