Nowy tydzień na drogach powiatu wadowickie zaczął się od kilku groźnych kolizji. Służby interwenio
Początek tygodnia zaczął się kolizjami

Nowy tydzień na drogach powiatu wadowickie zaczął się od kilku groźnych kolizji. Służby interweniowały w Wadowicach, Izdebniku i Zawadce.

Nowy tydzień zaczął się od kilku groźnych kolizji na drogach powiatu wadowickiego. W poniedziałek (19.08) rano na leżącej w ciągu drogi krajowej nr 52 ulicy Konstytucji 3 maja w Wadowicach spotkanie z asfaltem zaliczył motocyklista.

Kierujący motocyklem suzuki nie dostosował prędkości do warunków drogowych i wywrócił się na jezdnię – poinformowała nas Agnieszka Petek, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Wadowicach.

Maszyna została lekko poobijana, jemu samemu nic się nie stało. Policjanci obecni na miejscu zdarzenia pouczyli mężczyznę.

W Izdebniku (gmina Lanckorona) kierowca toyoty na skrzyżowaniu nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu kierowcy volkswagena. Doszło do zderzenia obu pojazdów, na szczęście tu również nikomu nic się nie stało. Sprawca został ukarany mandatem.

Z kolei w Zawadce (gmina Wadowice) na ulicy Góralskiej doszło do zderzenia samochodu osobowego mitsubishi z ciągnikiem rolniczym (na zdjęciu). Obie maszyny doznały niewielkich uszkodzeń. Tu także nic poważnego nikomu się nie stało.

Zakończył się długi sierpniowy weekend. Ci, którzy wykorzystali święto Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny i dodatkowy urlop, mieli nawet 5 dni wolnego. Jak się okazuje, mimo sporego ruchu związanego z wyjazdami wakacyjnymi i uroczystościami w Kalwarii Zebrzydowskiej, od czwartku (15.08) do niedzieli (18.08) na drogach powiatu wadowickiego doszło do 13 kolizji oraz 2 wypadków. Najpoważniej z nich wyglądał wypadek w Choczni, gdzie doszło do zderzenia motocykla z samochodem osobowym.

Zobacz: Wypadek w Choczni. Do rannego motocyklisty wezwano śmigłowiec LPR

Z kolei z kolizji najgroźniej chyba wyglądało zderzenie dwóch samochodów osobowych na rondzie obok Tesco w Wadowicach.

Zobacz: Zderzenie na rondzie. Dwa samochody rozbite

(AS)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl
Dodaj komentarz

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.