W kolejny długi weekend tego roku, w związku ze zwiększonym natężeniem ruchu drogowego na drogach po
Długi sierpniowy weekend. Na drogach spotkamy więcej policji

W kolejny długi weekend tego roku, w związku ze zwiększonym natężeniem ruchu drogowego na drogach powiatu wadowickiego będzie więcej policjantów. Będzie też więcej policyjnych kontroli.

Zbliżający się czwartek (15.08) Święto Wniebowzięcie Najświętszej Maryi Panny, to kolejny w tym roku dzień wolny od pracy. Wielu z nas bierze wolne i robi sobie długi weekend co powoduje, że to czas wyjazdów i spotkań w gronie bliskich. Doświadczenia pokazują, że w tym czasie dodatkowo z uwagi na okres wakacyjny na drogach zwłaszcza prowadzących do atrakcyjnych miejscowości pojawia się więcej niż zwykle pojazdów. Może to powodować wzrost zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Od środy (14.08) do niedzieli (18.08) małopolska policja będzie prowadziła działania "Sierpniowy weekend 2019". Funkcjonariusze ruchu drogowego przede wszystkim będą nadzorować główne ciągi komunikacyjne województwa, udzielać wskazówek i rad kierującym, a w przypadku tworzenia się zatorów będą upłynniać ruch i kierować pojazdy na drogi objazdowe.

W tym czasie należy spodziewać się częstszych kontroli drogowych. Policjanci będą zdecydowanie reagować na wykroczenia i przestępstwa wpływające  na liczbę wypadków drogowych i ich ofiar, przede wszystkim na  nadmierną prędkość, wyprzedzanie w miejscach niedozwolonych, wymuszanie pierwszeństwa przejazdu, niezapięte pasy, przewożenie dzieci niezgodnie z przepisami (bez fotelików lub urządzeń przytrzymujących dla dzieci), kierowanie pod wpływem alkoholu czy inne wykroczenia.

Od środy (14.08) do niedzieli (18.08) obowiązują ograniczenia ruchu na drogach pojazdów  i zespołów pojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej  przekraczającej 12 ton:

14 sierpnia (środa) – w godzinach od 18:00 do 22:00
15 sierpnia (czwartek) – w godzinach od 8:00 do 22:00
16 sierpnia (piątek) – w godzinach od 18:00 do 22:00
17 sierpnia (sobota) – w godzinach od 8:00 do 14:00
18 sierpnia (niedziela) – w godzinach od 8:00 do 22:00

Warto przypomnieć, że  roku 2018 w dniach od 14 do 16 sierpnia na drogach naszego województwa doszło do 14 wypadków drogowych, w wyniku których śmierć poniosła 1 osoba, rannych zostało 14 osób. Ponadto ujawniono ponad 70 nietrzeźwych kierujących.  

(AS)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.