Meteorolodzy zapowiadają spore opady w Małopolsce jak i w powiecie wadowickim. To może spowodować pod
Przy tym deszczu może nam przybyć wody w potokach

Meteorolodzy zapowiadają spore opady w Małopolsce jak i w powiecie wadowickim. To może spowodować podwyższenie lokalnych potoków i rzek do stanów wysokich a nawet ostrzegawczych.

W związku z opadami, we wtorek (13.08) Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodne w Krakowiej wydał ostrzeżenie przed możliwością przekroczenia stanów ostrzegawczych w rzece Skawie i jej zlewni.

W nocy oraz w ciągu kolejnego dnia, w związku z prognozowanymi intensywnymi opadami deszcze oraz opadami burzowymi, spodziewane są wzrosty poziomu wody punktowo gwałtowne) do strefy stanów średnich, a lokalnie do dolnej części strefy stanów wysokich – czytamy w komunikacie.

Wadowicom w związku z zaporą Jeziora Mucharskiego powódź czy podtopienie raczej nie grozi: Skawa "trzymana jest w ryzach". Nieco gorzej może być z jej dopływami, takimi jak np. Dąbrówka czy Choczenka, które w ostatnich tygodniach praktycznie wyschły. Teraz się to może zmienić...

(AS)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.