W Witanowicach na ulicy Krakowskiej doszło do groźnego zdarzenia w którym brały udział dwie ciężar
Zderzenie w Witanowicach. Kierowca jednej z ciężarówek wjechał w drzewo

W Witanowicach na ulicy Krakowskiej doszło do groźnego zdarzenia w którym brały udział dwie ciężarówki. Kierowca jednej z nich jazdę zakończył na przydrożnym drzewie.

Burza, którą zapowiadali synoptycy, oszczędziła na szczęście powiat wadowicki i ominęła nas raczej bokiem, nie powodując większych strat. Mocno jednak pogrzmiało i popadało, co spowodowało pogorszenie się warunków na drogach.

We wtorek (13.08) po godzinie 9:00 na ulicy Krakowskiej w Witanowicach doszło do groźnie wyglądającej kolizji.

Kierujący samochodem ciężarowym marki man, nie dostosował prędkości do panujących warunków drogowych w wynik czego na śliskie nawierzchni stracił panowanie nad samochodem i doprowadził do zderzenia z prawidłowo jadącym z przeciwnym kierunku samochodem fiat ducato – poinformowała nas Agnieszka Petek, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Wadowicach

Kierowca mana jazdę zakończył na drzewie, które złamało się i spadło na jezdnię.

Na miejscu interweniowali strażacy zawodowi z JRG Wadowice, druhowie ochotnicy z OSP Witanowice oraz policja. Na szczęście poza uszkodzonymi pojazdami, nikomu nic się nie stało.

Obaj kierowcy byli trzeźwi, sprawca, kierujący manem, został ukarany mandatem karnym.

Wyciągniecie samochodu z rowu będzie wymagało użycia ciężkiego sprzętu.

 

(MG)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.