Połowa wakacji już dawno za nami. Tegoroczna oferta wakacyjna, jak co roku, przyciągnęła do WCK najm
Ostatnie miejsca na  wakacyjne zajęcia w WCK

Połowa wakacji już dawno za nami. Tegoroczna oferta wakacyjna, jak co roku, przyciągnęła do WCK najmłodszych z całych Wadowic, a listy zapisów na lipcowe warsztaty zapełniły się błyskawicznie. Śpieszcie się - zostały ostatnie miejsca na niektóre z zajęć sierpniowych!

Tegoroczne Wakacje z WCK upływają pod znakiem czterech żywiołów – ziemi, wody, ognia i powietrza. Przez cały lipiec, najmłodsi brali udział w ogólnorozwojowych zajęciach, które odpowiadały poszczególnym żywiołom. Z ogromnym zainteresowaniem spotkały się zajęcia manualne, podczas których dzieci lepiły figurki z piankolinowej masy, tworzyły piękne, zapachowe świece żelowe a nawet... malowały ciuchcię na murku za domem kultury! Ale to nie wszystko! Dzieciaki wzięły także udział w zajęciach z robotyki, archeologicznej grze terenowej oraz dwóch wycieczkach – do Tłoczni Choczni i Kuźni Kowala w Raciborzu. Tak wyglądał lipiec w Wadowickim Centrum Kultury, a co czeka dzieciaki w sierpniu? Na większość warsztatów listy są już zapełnione, ale zostały pojedyncze miejsca na niektóre zajęcia.

wtorek 20 sierpnia, godzina 8:00
Niezłe ziółka! Wycieczka do zagrody w Mikołowie i Śląskiego Ogrodu Botanicznego
Wakacje to idealny czas na wycieczki! W sierpniu wybierzemy się do Zagrody Niezłe Ziółka w Mikołowie i Śląskiego Ogrodu Botanicznego. Przygodę rozpoczniemy od pokazowego ogródka ziołowego, przejdziemy przez zakątek dla owadów pożytecznych, zaglądniemy do winnicy, a także dowiemy się jak uprawia się zioła i warzywa. Ale to nie wszystko! W terenowej pracowni warsztatowej, dzieci zamienią się w ogrodników i zasadzą roślinkę, którą każdy zabierze ze sobą do domu. Wciąż mało? Spokojnie! Na deser zostaje jeszcze Śląski Ogród Botaniczny.

czwartek 22 sierpnia, godzina 11:00, 12:30
Wakacyjne Kino Malucha "Pszczółka Maja”
Kto nie lubi Pszczółki Mai i jej przyjaciół? Podczas spotkania w ramach Kina Malucha najmłodsi obejrzą odcinek znanego i lubiany serial animowanego, aby następnie wziąć udział tematycznie w warsztatach manualnych, sensoplastycznych i ruchowych. Na koniec nie zabraknie znanych i lubianych zabaw animacyjnych dla najmłodszych.

poniedziałek 26 sierpnia, godzina 13:00
Wybuchowo, odlotowo
Oj co to będą za odlotowe zajęcia! Odkryjemy tajemnice chemii w niezwykle widowiskowy sposób, a przy okazji całkiem „na wesoło”. Podczas zajęć wykonamy magiczne doświadczenia takie jak: balony samopompujące się, tęczowa transformacja wraz z fioletowymi duszkami, pianowa bomba, lewitujące kule atramentu, inwazja pianostworów, zegar jodowy, kolorowe płomienie, przebudzenie dżina. Wykonamy również ogród chemiczny, który każdy zabierze ze sobą do domu oraz wiele innych doświadczeń, które pozostaną naszą tajemnicą, aż do czasu odbycia się warsztatów

Wspomniane wyżej warsztaty są propozycjami dla najmłodszych. WCK nie zapomina także o młodzieży i dorosłych, na których w tym miesiącu czeka Reggae Most oraz organizowana w ramach festiwalu II Wadowicka Bitwa Wodna, Czwartkowe Kino Plenerowe oraz  Noc Horrorów.

Zapisy przez stronę internetową Wadowickiego Centrum Kultury (https://wck.wadowice.pl/kup-bilet) oraz w sekretariacie WCK.

(AŻ)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.