Zatrzymaniem prawa jazdy zakończyła się brawurowa jazda dla trzech kierowców, którzy na drogach powi
W weekend aż trzech kierowców straciło na naszych drogach prawa jazdy za przekroczenie prędkości

Zatrzymaniem prawa jazdy zakończyła się brawurowa jazda dla trzech kierowców, którzy na drogach powiatu wadowickiego, w terenie zabudowanym przekroczyli prędkość o ponad 50 km/h. Wpadły w ręce wadowickiej drogówki.

Jak poinformowała nas Agnieszka Petek, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Wadowicach, w piątek (9.08) kilkanaście minut przed godziną 23:00, na ulicy Wadowickiej w Inwałdzie  mundurowi zatrzymali kierowcę volvo. Mieszkaniec gminy Tomice w obszarze zabudowanym jechał z prędkością 121 km/h.

Następnego dnia, w sobotę (10.08) policjanci ujawnili kolejne przekroczenie prędkości, tym razem w Wieprzu. Kierowca Audi pędził ulicą Wadowicką z prędkością 110 km/h, w miejscu gdzie obowiązuje ograniczenie prędkości do 50 km/h.

Natomiast w niedzielę  (11.08)  na ulicy Wiedeńskiej w Roczynach mundurowi zatrzymali kolejnego pirata drogowego. Kierowca bmw w obszarze zabudowanym miał na liczniku 106 km/h.

Oprócz zatrzymanych na trzy miesiące uprawnień do kierowania, kierowcy zostali ukarani mandatami oraz punktami karnymi.

Warto pamiętać, że jeżeli osoba, której zostały odebrane uprawnienia do kierowania, będzie w dalszym ciągu prowadzić pojazd, trzymiesięczny okres zakazu będzie przedłużony do sześciu miesięcy. Jeśli kierowca w tym czasie i tak zdecyduje się wsiąść za kierownicę, starosta wyda decyzję o cofnięciu uprawnień do kierowania pojazdem. Aby je odzyskać, trzeba będzie spełnić wszystkie wymagania stawiane osobom, które po raz pierwszy ubiegają się o prawo jazdy.


(AS)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl
Dodaj komentarz

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.