Synoptycy znowu zapowiadają burze i intensywne opady deszczu w naszym regionie. Uważajcie!
Synoptycy ostrzegają przed burzami z gradem w naszym regionie

Synoptycy znowu zapowiadają burze i intensywne opady deszczu w naszym regionie. Uważajcie!

Jak informuje Centralne Biuro Prognoz Meteorologicznych w Krakowie, w poniedziałek (12.08) od godziny 12:00 na terenie powiatu wadowickiego prognozuje się wystąpienie burz z opadami deszczu miejscami od 30 do 50 mm, lokalnie zaś nawet do 60 mm oraz porywami wiatru lokalnie do 110 km/h. Miejscami może też spaść grad. Taka pogoda może się utrzymać niecałą dobę.

Tradycyjnie już przestrzegamy, jeśli zostaniemy zaskoczeni przez wichurę poza domem najlepiej jest schronić się w jakimś budynku. W mieszkaniu trzeba zabezpieczyć okna i usunąć wszystkie przedmioty z balkonów, tarasów i parapetów. Starajmy się też unikać parkowania samochodów pod drzewami. Silny wiatr może łamać gałęzie drzew, powodować utrudnienia komunikacyjne i przerwy w dostawach energii elektrycznej.

(PK)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.