Kierowcy, zwłaszcza z cięższą prawą nogą, muszą mieć się na baczności. Na małopolskich drogach
Rusza policyjna akcja "Speed" na małopolskich drogach. Kierowcy muszą uważać

Kierowcy, zwłaszcza z cięższą prawą nogą, muszą mieć się na baczności. Na małopolskich drogach ruszyła policyjna akcja "Speed". Mundurowi oprócz standardowych "suszarek" drogówki, używać będą najnowszych radiowozów BMW 320i xDrive i  BMW 330i xDrive Gran Turismo.

12 lipca Komenda Wojewódzka Policji w Krakowie podjęto decyzję o powołaniu Wojewódzkiego Nieetatowego Zespołu ds. Przeciwdziałania Niebezpiecznym Zachowaniom na Drogach pod nazwą „Speed”. To pokłosie efektywnych działań warszawskiej grupy „Speed”. Takie grupy powstają teraz także w innych województwach.

Małopolski zespół „Speed” rozpoczął w piątek (19.07) działania na drogach. Do tej grupy oddelegowano około 50 funkcjonariuszy z różnych jednostek województwa. Nie są to tylko policjanci „drogówki”, którzy mają specjalistyczne przeszkolenie z obsługi wideorejestratorów lub ręcznych mierników prędkości. W skład zespołu wchodzą również funkcjonariusze z Wydziału Kryminalnego oraz do walki z Cyberprzestępczością KWP w Krakowie.

Mundurowi z grupy „Speed” będą kierowani na akcje w miejsca gdzie najczęściej dochodzi do łamania przepisów ruchu drogowego lub w miejsca organizacji nielegalnych wyścigów ulicznych.

Do zadań zespołu będzie należało, m.in.: ujawnianie kierujących, którzy będą dopuszczali się agresywnych zachowań na drodze, a to nie tylko przekraczanie dopuszczalnej prędkości, ale i nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu, niewłaściwe wyprzedzanie i inne niebezpieczne zachowania.

Istotne dla pracy tej grupy będzie, także monitorowanie i analiza umieszczonych nagrań w internecie obrazujących pirackie wyczyny, czy zbieranie informacji o nielegalnych wyścigach. Grupa współpracować będzie z innymi podmiotami (np. realizującymi miejski monitoring) w zakresie pozyskiwania i wymiany przydatnych informacji. Na tej podstawie oraz na podstawie analiz stanu bezpieczeństwa, Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa czy innych danych. Planowane będą poszczególne działania takie jak ich miejsce (potencjalnie to teren całego województwa) i taktyka – informuje policja

Podczas działań drogowych zespół „Speed” będzie wykorzystywał nie tylko dotychczasowy sprzęt „drogówki” (ręczne laserowe mierniki prędkości z rejestracją obrazu czy pojazdy wyposażone w wideorejestratory), ale również najnowsze radiowozy oznakowane BMW 320i xDrive i nieoznakowane BMW 330i xDrive Gran Turismo wyposażone w wideorejestratory.

(AS)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze   

-6 #1 Bezśmietny Alojzy 2019-07-19 22:52
Przed mym pięknym, bogatym ogrodem nie ma już śmieci:) ( Na phybel prowokatorom )

Jedynie przy jutrzejszym wyjeździe z posesji muszę uważać na wyimaginowane worki ze śmieciami moich sąsiadow :)
Ich stare fotki jeszcze długo będą zamieszczać. Przewiduje że tak min. do wyboròw;)
No i ròwnież ten nieszczęsny fotoradar, moja Tesla/BMW/koń kasztan go nie lubią;)
Cytować
+13 #2 mieszkaniec powiatu 2019-07-20 05:28
Super akcja policji bo psychopatów coraz więcej na drodze,wczoraj jadąc z Krakowa do Wadowic miałem takich dwóch ,ciągła linia tych czubków nie obowiązuje,
Cytować
+8 #3 Rysiek 2019-07-20 10:14
Tytuł artykułu odpowiedni dla naszego społeczeństwa. Niedługo ruszy akcja stop kradzieżą sklepowym, klienci muszą uważać.
Jesteśmy jak taka mała Rosja, nawet artykuł jest napisany jak dla patoli.
Są kontrole - jesteśmy bliscy normalności.
Nie ma kontroli - jesteśmy jak nasi bracia Rosjanie. Zabudowany!? jakie 50km/h ??
Przecież moje poniemieckie bmw, czy audi ma takie zaawansowane technologie że nie ma szans na wypadek. Smutne
Cytować
+4 #4 SPEED 2019-07-21 19:49
Cytuję mieszkaniec powiatu:
Super akcja policji bo psychopatów coraz więcej na drodze,wczoraj jadąc z Krakowa do Wadowic miałem takich dwóch ,ciągła linia tych czubków nie obowiązuje,

Drodzy panowie kierowcy to nie jest żadna akcja policji to odpowiednie narzędzie do wykonywania ich pracy.
Dotychczas to byli jak fryzjer bez nożyczek
.
"Szerokiej drogi dla grupy Speed"
Cytować

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.