Synoptycy ostrzegają przed burzami i wiatrem w porywach nawet do 80 km/h w naszym regionie. Po weekendzi
Synoptycy ostrzegają przed burzami. A po weekendzie upały?

Synoptycy ostrzegają przed burzami i wiatrem w porywach nawet do 80 km/h w naszym regionie. Po weekendzie za to mają wrócić upały.

Jak zapowiada  Centralne Biuro Prognoz Meteorologicznych w Krakowie, w piątek (19.07) w naszym regionie prognozuje się spore burze. Pierwsze grzmoty i opady niewielkiego deszcze już są. Lokalnie może spaść  do 30 mm zaś wiatr może powiać z prędkością nawet do 80 km/h. Miejscami może też spaść grad.

Tradycyjnie już przestrzegamy, jeśli zostaniemy zaskoczeni przez wichurę poza domem najlepiej jest schronić się w jakimś budynku. W mieszkaniu trzeba zabezpieczyć okna i usunąć wszystkie przedmioty z balkonów, tarasów i parapetów. Starajmy się też unikać parkowania samochodów pod drzewami. Silny wiatr może łamać gałęzie drzew, powodować utrudnienia komunikacyjne i przerwy w dostawach energii elektrycznej.

(MG)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.