Policja podała szczegóły napadu na taksówkarza, do jakiego doszło W Choczni. Sprawca został zatrzym
Drukuj
Policja przybliżyła szczegóły napadu na taksówkarza w Choczni

Policja podała szczegóły napadu na taksówkarza, do jakiego doszło W Choczni. Sprawca został zatrzymany, postawiono mu zarzuty. Grozi mu minimum 3 lata więzienia.

Jak już informowaliśmy, w środę (17.07) około 21:50 w Księżym Lesie w Choczni, na skrzyżowaniu ulic Góralskiej i Kościelnej, doszło do napadu na taksówkarza przez pasażera.

Zobacz: Napad na taksówkarza w Choczni. Sprawca jest już w rękach policji

Policja podaje więcej szczegółów tego zajścia.  Podczas podróży nic nie wskazywało, że dojdzie do tak  zatrważającej sytuacji. Podczas kursu 25-letni mieszkaniec gminy Wadowice zaatakował kierowcę taksówki, zaczął go dusić w ręku miał nóż.

Pomiędzy mężczyznami doszło do szarpaniny w trakcie której kierujący stracił panowanie nad pojazdem i zjechał do rowu melioracyjnego. Sprawca doprowadził go do stanu bezbronności, a następnie skradł mu portfel z pieniędzmi i oddalił się w nieznanym kierunku.  Taksówkarz wezwał pomoc, na szczęście nie doznał poważnych obrażeń.

Na miejsce zostały skierowane wszystkie policyjne siły prewencyjne i kryminalne, użyto psa tropiącego. W wyniku podjętych czynności na miejscu zdarzenia kryminalni wytypowali potencjalnego sprawcę. Następnie ustalono miejsca do których mógł się udać. W ciągu kilku godzin od zdarzenia zatrzymano 25-letniego mieszkańca gminy Wadowice, który trafił do pomieszczenia dla osób zatrzymanych – poinformował nas asp. sztab. Dariusz Stelmaszuk z Komendy Powiatowej Policji w Wadowicach.

Mężczyźnie przedstawiono zarzut z artykułu 280 paragraf 2 Kodeksu Karnego, za który grozi kara pozbawienia wolności na czas nie krótszy od lat 3. Jak się okazało, sprawca w przeszłości był już karany za przestępstwo przeciwko życiu i zdrowiu.

(MG)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Ostatnie artykuły z kategorii Wydarzenia:

Nie żyje Edward Wyroba

Pożar w kamienicy na Zatorskiej w Wadowicach. Cofka z pieca

Okradli domek letniskowy w Mucharzu. Długo nie cieszyli się łupem

Dwa groźne wypadki na krajówce w Kalwarii i Barwałdzie

Ciągnik rolniczy przygniótł dwie osoby. Wezwano śmigłowiec LPR