Grupa mieszkańców interweniowała u posła Józefa  Brynkusa (Kukiz '15) w sprawie składowiska opon n
Składowisko opon. Interweniuje poseł

Grupa mieszkańców interweniowała u posła Józefa  Brynkusa (Kukiz '15) w sprawie składowiska opon na ulicy Łazówka w Wadowicach. Jak twierdzi Brynkus, nie są one gromadzone tak jak w opisanym zezwoleniu i mogą stwarzać zagrożenie w zakresie bezpieczeństwa pożarowego.

Jak poinformował poseł Józef Brynkus (Kukiz '15) niedawno pojawiła się u niego  grupa mieszkańców  z żądaniem podjęcia interwencji w sprawie składowiska opon na ulicy Łazówka w Wadowicach. Stwierdzili, że nie mogą się dostać do posłów PiS, a posłowie z PO nie są sprawą zainteresowani.

Powołali się na przepisy o wykonywaniu mandatu posła i tym samym spowodowali moje działania w tym zakresie. Najpierw skierowałem pismo do starostwa z pytaniem na jakich zasadach istnieje to składowisko opon. Starostwo przysłało mi więc decyzję z 25 marca 2014 roku, której obowiązuje, ze względu na nową wprowadzoną przez Sejm ustawę o ochronie przyrody i gospodarce odpadami do 20 marca 2020 roku. Stare przepisy poza zasadami ustalonymi w decyzji nie były takie restrykcyjne, stąd właściciel np. nie musiał mieć monitoringu – poinformował poseł Józef Brynkus.

Poseł twierdzi, że jak się okazało, warunki zezwolenia nie są przestrzegane przez właściciela składowiska a opony nie są gromadzone tak, jak to jest opisane w zezwoleniu i wykracza to poza ustalenia w zakresie bezpieczeństwa pożarowego.

Liczymy na to, że zarówno starostwo, jak też Państwowa Straż Pożarna przeprowadzą kontrolę na składowisku opon i wyegzekwują zapisy decyzji – dla bezpieczeństwa mieszkańców – dodaje poseł Józef Brynkus.

Biorąc pod uwagę ostanie potężne pożary składowisk w naszym regionie, żeby nie szukać daleko, takie jak w maju 2018 roku w Trzebini, obawy nie są bezzasadne.

Zobacz: 58 zastępów gasi pożar opon w Trzebini. W akcji są też strażacy z Wadowic

 

(MG)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze   

+6 #1 tak się działą 2019-07-17 17:32
tak się wykonuje mandat, gdy przychodzą mieszkańcy. A nie unika kontaktu z nimi -
Cytować
+10 #2 kazik 2019-07-17 17:57
Pewnie za parę dni stare opony zlikwiduje pożar.Obym się mylił.
Cytować
+23 #3 Mieszkaniec Gminy 2019-07-17 18:27
To teraz suchar. A co o tej sprawie sądzi posłanka Ewa Filipiak?...hmm ?.............. ............... ... "A co to pana obchodzi?"
Cytować
-6 #4 Weekend 2019-07-17 20:30
Gdzie był klinowski jak był burmistrzem ,dbał tylko o układ smietnikowy bo brał kasę dla siebie,a temu z tymi oponami to dałbym tydzień na posprzątanie tego burdelu,a później 10 tys,zł za każdy dzień zwłoki,tępić tych śmieciarzy oszustów,i
Cytować
+11 #5 Weekend 2019-07-17 20:33
Kto daje zezwolenia na taki idiotyczny interes,teraz niech to posprząta bo za chwilę podpali żeby pozbyć się problemu a my będziemy płacić z podatków za gaszenie,to jest skandal ,tak jak pisałem nakaz i w tydzień to ma zniknąć
Cytować
+18 #6 Daniel 2019-07-17 21:02
Z TEGO CO WIEM TO (PRACUJE NIEDALEKO) ZAŁOŻONO OSTATNIO MONITORING I WYKONANO BASEN PRZECIWPOŻAROWY . TO UCZCIWA FIRMA A ZNAM WŁAŚCICIELI LATA. CHCECIE ŻEBY OPONY LĄDOWAŁY W LESIE??? UCZCIWIE 20 LAT ZAJMUJĄ SIĘ UTYLIZACJĄ TEGO DZIADOSTWA A WAM NIE PASUJE???
Cytować
+14 #7 bogdan 2019-07-17 21:17
to nie jest składowisko opon. W trzebinii ktoś nielegalnie wypiepszył ogromną ilość opon na łące i podpalił. W Wadowicach to legalna firma która zajmuje się utylizacją odpadów - opon samochodowych dla waszej świadomości tylko
Cytować
+13 #8 tomek 2019-07-17 21:21
Ciesz się ze jest firma która zajmuje się uczciwie utylizacja tego syfu i ma wszystkie do tego potrzebne zezwolenia i działa na rynku od ponad 20 lat. W przeciwnym wypadku idąc z dzieckiem na spacer zamiast pokazywać wiewiórkę w parku mógłbyś pokazać oponę na drzewie.
Cytować
+12 #9 roman 2019-07-17 21:27
A może pan redaktor zrobi zdjęcie podstawianych TIRów , które wywożą opony do punktów recyklingu, Jak widać opony nie są gromadzone w celu podpalenia lecz legalnie utylizowane dla dobra środowiska. Taka firma powinna dostać dofinansowanie.
Cytować
+10 #10 gumiarz 2019-07-17 21:30
daniel ma racje, odbierają odemnie z serwisu opony i gdyby nie taka firma to ludzie by pakowali je do bagażnika i wyrzucali do potoka. brakło chwile empolu w Wadowicach i co??? A jak by ich nie było to co by się działo z oponami?? zanim skrytykujesz to się zastanów
Cytować
+6 #11 OLAF do WEEKEND 2019-07-17 21:43
DO WEEKEND: Panie weekend a kto daje zezwolenie firmie która odbiera od ciebie codziennie śmieci które wyprodukujesz ??? Kto dał zezwolenie na taki idiotyczny odbiór śmieci od ciebie ?? ( bez wnikania co tam produkujesz codziennie). Chyba ktoś to zgromadzi i podpali !! :)O ile się będzie dało:) Ja bym im kazal od ciebie nie odbierać a za każdy dzień produkowania przez ciebie odpadów nałożyłbym na Ciebie 10 tys zł kary:) Może wtedy zastanowiłbyś się co ty człowieku mówisz:) P.S karę zapłaciłbyś ze swoich podatków, których pewnie nie płacisz :)
Cytować
+7 #12 Wiesiek 2019-07-17 22:22
Z tego co wiem firma, ktora zbiera zuzyte opony do utylizacji na terenie Wadowic posiada wszystkie akrualne pozwolenia a nawet monitoring i basen przeciwpożarowy.
Dba o srodowisko, żeby opony nie zalegaly po rowach i lasach.
Cytować
+5 #13 UglyTruth 2019-07-17 22:35
Panie Redaktorze, jako rzetelny dziennikarz przed opublikowaniem artykułu powinien Pan upewnić się, że zarzuty mieszkańców i Pana posła mają jakąkolwiekiek podstawę prawną. Skoro uważa Pan, że obawy nie są bezzasadne, to oznacza, że ewidentnie nie zagłebił się Pan w temat artykułu. Jako dziennikarz powinien Pan dociekać prawdy a nie publikować kłamstwo. Firma działa legalnie, dba o nasze środowisko i spełnia wszystkie wymogi prawne!
Cytować
+2 #14 to proste 2019-07-17 22:51
to spalcie wasze stare opony na sobótkę będzie super dla środowiska i przy okazji plastik a szkło z piwska przetopcie na szyby jak wam nie pasuje że ktoś się tym zajmuje
Cytować
+5 #15 Stefek 2019-07-17 22:53
Proponuje aby Pan Brynkus zamiast robić burzę w szklance wody lepiej zaglebil się w temacie,a nie szykanowal firmę, która od tylu lat dba o środowisko w naszym regionie. Zamiast tego może zaintetesuje się dlaczego cementownie w naszym kraju utylizuja w większości opony z importu a rynek polski jest i będzie zasypany oponami bo cementownie nie chca przyjmowac opon od polskich firm zbierających opony zlomowe.Reasumu jąc takim firmom jak ta w Wadowicach należy pomagać a nie przeszkadzac, bo robią dobrą robotę.
Cytować
+2 #16 Marian 2019-07-18 00:11
Przecież to są tereny przemysłowo usługowe więc w czym problem jeśli firmy istniejące tam są legalne i spełniają wszystkie wymagania, kawałek dalej macie sterty drzewa i ten taki straszny dla środowiska węgiel.
Cytować
+2 #17 @Stefek 2019-07-18 15:42
Na czym polega szykanowanie firmy????Poproś w starostwie o zezwolenie na prowadzenie takiej działalności i przeczytaj je. Czy tak powinno wyglądać składowanie opon, to wtedy będziesz wiedzieć czy obawy sąsiadów i dalszych mieszkańców są uzasadnione. Moim zdaniem tak. Straż pożarna już dawno powinna tam zapukać, by sprawdzić czy są przestrzegane przepisy przeciwpożarowe .
Poza tym poseł ma psi obowiązek podejmować interwencję, gdy go o to proszą wyborcy. Zwłaszcza, że prośby mieszkańców olewają PiSowcy i platformersi
Cytować
+1 #18 yanek 2019-07-18 18:23
no ale to właśnie o to chodzi, założono monitoring niedawno czyli wcześniej nie było, a teraz powinno, właściciel dostał wytyczne i je zrealizował, na tym polega współpraca, jeśli się jest uczciwym przedsiębiorcą to się dostosowuje tak jak w tym przypadku a nie kombinuje, pytanie czy to wystarczy czy znajdzie się grupka osób które za wszelką cenę będzie chciała utrudnić życie firmie
Cytować
0 #19 yanek 2019-07-18 18:25
Cytuję @Stefek:
Na czym polega szykanowanie firmy????Poproś w starostwie o zezwolenie na prowadzenie takiej działalności i przeczytaj je. Czy tak powinno wyglądać składowanie opon, to wtedy będziesz wiedzieć czy obawy sąsiadów i dalszych mieszkańców są uzasadnione. Moim zdaniem tak. Straż pożarna już dawno powinna tam zapukać, by sprawdzić czy są przestrzegane przepisy przeciwpożarowe.
Poza tym poseł ma psi obowiązek podejmować interwencję, gdy go o to proszą wyborcy. Zwłaszcza, że prośby mieszkańców olewają PiSowcy i platformersi


hala zadaszona i regały powinny być, i każda opona powinna osobno wisieć jak zimówka w garażu w pokrowcu dodatkowo
Cytować

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.