Zakończył się pierwszy etap modernizacji dróg wiejskich w gminie Wadowice. Na dziewięciu odcinkach w
Drukuj
Magistrat pochwalił się wyremontowanymi drogami w gminie Wadowice

Zakończył się pierwszy etap modernizacji dróg wiejskich w gminie Wadowice. Na dziewięciu odcinkach w Babicy, Choczni, Kleczy, Wysokiej i Stanisławiu położono łącznie ponad 2 kilometry nowego asfaltu. Jak zapowiada Urząd Miejski w Wadowicach, to dopiero początek.

W styczniu tego roku Rada Miejska w Wadowicach poparła poprawki burmistrza Kalińskiego i podwoiła środki finansowe na modernizację zaniedbanych w ostatnich latach dróg wiejskich, przeznaczając na ten cel okrągły milion złotych. Dzięki tej decyzji uda się w tym roku wyremontować ponad 20 odcinków nawierzchni bitumicznych.

Wykonawcą inwestycji jest lokalna firma PRDM Wadowice z Barwałdu Dolnego, która pod koniec maja podpisała umowę i od razu zabrała się do pracy. Wcześniej Bartosz Kaliński spotkał się z radnymi gminnymi oraz sołtysami, aby wspólnie ustalić, które drogi zostaną w tym roku poddane modernizacji.

Po kilku tygodniach prac są już pierwsze efekty. Nowe odcinki asfaltu wraz z poboczami powstały w takich miejscowościach jak: Chocznia – ulica Zarąbki (350 metrów) oraz Osiedle Ramendowskie (220 metrów) i łącznik ulic Głównej z Białą Drogą (150 metrów), Wysoka„Zielona – Las” (230 metrów) i „Dział – Ochman” (200 metrów), Babica – „Cupel – Lipka – Świetlica” (260 metrów), Klecza Dolna – „Ostrawa – Las” 150 metrów), Klecza Górna – „Zacisze” (290 metrów), a także Stanisław Górny – „Lizarówka” (230 metrów).

Tymczasem trwają remonty kilkunastu innych fragmentów dróg wiejskich. W niektórych przypadkach pozostało już tylko dosypanie poboczy.

Warto dodać, w maju tego roku gmina kompleksowo przebudowała drogę Pagór w Babicy. Za kwotę 1,15 miliona złotych, oprócz nowego asfaltu, wybudowano tam również chodnik, przebudowano odwodnienia, zjazdy oraz zamontowano latarnie oświetleniowe.

To jednak nie wszystko. Na początku maja Urząd Marszałkowski przekazał nam 150 tysięcy złotych dotacji na modernizację zaniedbanych dróg dojazdowych, tzw. Smołówek.  Niedługo ruszą także remonty dróg miejskich oraz budowa mostu w Górnej Choczni.

(AS)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Ostatnie artykuły z kategorii Wydarzenia:

Nie żyje Edward Wyroba

Pożar w kamienicy na Zatorskiej w Wadowicach. Cofka z pieca

Okradli domek letniskowy w Mucharzu. Długo nie cieszyli się łupem

Dwa groźne wypadki na krajówce w Kalwarii i Barwałdzie

Ciągnik rolniczy przygniótł dwie osoby. Wezwano śmigłowiec LPR