Policja zatrzymała 21 i 19-latka, mieszkańców Andrychowa, którzy dokonali włamania i kradzieży z je
Drukuj
Młodzi włamywacze zatrzymani. Obrobili andrychowski sklep

Policja zatrzymała 21 i 19-latka, mieszkańców Andrychowa, którzy dokonali włamania i kradzieży z jednej z placówek handlowych w tym mieście. Grozi im kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

W środę (10.07) około godziny czwartej dyżurny Komisariatu Policji w Andrychowie został powiadomiony o fakcie kradzieży z włamaniem do jednej z placówek handlowych na jednym z osiedli   w Andrychowie. Na miejsce skierowano funkcjonariuszy pionu prewencji i wydziału kryminalnego. Podjęte czynności przez policjantów doprowadziły do ustaleń, że związek z tym zdarzeniem mogą mieć młodzi mężczyźni, mieszkańcy Andrychowa, dlatego też niezwłocznie policjanci zabezpieczyli wskazany adres.

Po godzinie 07:00 zatrzymano jednego ze sprawców, który opuszczał obserwowany dom, następnie w trakcie przeszukania pomieszczeń mieszkalnych i gospodarczych w związku z powyższym zdarzeniem zatrzymano kolejnych dwóch mężczyzn. Policjanci w trakcie przeszukania zabezpieczyli między innymi telefon komórkowy pochodzący z włamania, a przy jednym ze sprawców pieniądze – poinformował nas asp. sztab. Dariusz Stelmaszuk z Komendy Powiatowej Policji w Wadowicach.

Tego samego dnia dwóm mężczyzną: 21-latkowi i 19-latkowi przedstawiono po dwa zarzuty popełnienia przestępstwa,  jak ustalili detektywi mężczyźni, byli również sprawcami kradzieży z włamaniem do tej samej placówki handlowej 3 lipca tego roku. Obaj mężczyźni są bezrobotni, jeden z nich był w przeszłości karany za inne przestępstwa.

Za popełnione przestępstwa odpowiedzą przed sądem, za co grozi im kara od jednego roku do dziesięciu lat pozbawienia wolności.

 

(AS)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Ostatnie artykuły z kategorii Wydarzenia:

Nie żyje Edward Wyroba

Pożar w kamienicy na Zatorskiej w Wadowicach. Cofka z pieca

Okradli domek letniskowy w Mucharzu. Długo nie cieszyli się łupem

Dwa groźne wypadki na krajówce w Kalwarii i Barwałdzie

Ciągnik rolniczy przygniótł dwie osoby. Wezwano śmigłowiec LPR