W miejscowości Wysoka doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych. Oba pojazdy zostały mocno uszk
Zderzenie w Wysokiej. Jedna osoba poszkodowana

W miejscowości Wysoka doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych. Oba pojazdy zostały mocno uszkodzone, poszkodowana została jedna osoba.

W czwartek (11.07) przed południem bez zapowiedzi synoptyków, nad powiatem wadowickim przetoczyła się spora burza. Padający deszcz i wiatr spowodował niestety, że pogorszyły się błyskawicznie warunki drogowe dla kierowców.

Przed godziną 12:00 na drodze powiatowej w miejscowości Wysoka (gmina Wadowice) na granicy ze Stanisławem doszło do zderzenia czołowo-bocznego dwóch samochodów osobowych. Oba pojazdy zostały bardzo mocno uszkodzone.

Kierujący pojazdem volkswagen lupo, mieszkaniec powiatu wadowickiego, na łuku drogi nie dostosował prędkości do panujących warunków, stracił panowanie nad pojazdem, wpadł w poślizg, zjechał na przeciwległy pas i uderzył w prawidłowo jadącego volkswagena golfa – poinformował nas asp. sztab. Dariusz Stelmaszuk z Komendy Powiatowej Policji w Wadowicach

Na miejsce zadysponowano strażaków zawodowych z JRG Wadowice, druhów ochotników z OSP Wysoka, policję a także Zespół Ratownictwa Medycznego, który zajął się poszkodowanym sprawcą kolizji, mężczyzną kierujący volkswagenem lupo.

Zarówno kierowca lupo jak i golfa jechali z pasażerami. Im na szczęście nic poważnego się nie stało.

Droga w tym miejscu była przez dłuższy czas zamknięta.

(MG)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl
Dodaj komentarz

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.