W rejonie Leskowca ujawniono szczątki ludzkie podczas prac IPN w miejscu  w którym śmierć poniósł
W okolicach Leskowca odnaleziono szczątki mężczyzny

W rejonie Leskowca ujawniono szczątki ludzkie podczas prac IPN w miejscu  w którym śmierć poniósł w 1946 roku partyzant  z oddziału sierż. Jana Ziomkowskiego „Śmiałego". Szczątki zostaną teraz poddane identyfikacji genetycznej.

Jak poinformował Instytut Pamięci Narodowej,  w poniedziałek (8.07)  pracownicy Biura Poszukiwań i Identyfikacji IPN prowadzili prace poszukiwawcze w lesie pod szczytem Leskowca w Beskidzie Małym. Badania przeprowadzone w oparciu o kwarendę archiwalną i rozpoznania terenowe, miały na celu odnalezienie grobu partyzanta z oddziału sierż. Jana Ziomkowskiego „Śmiałego”, który poniósł śmierć w 1946 roku i został pochowany przez kolegów właśnie w pobliżu osiedla Sadyba pod Leskowcem.

Podczas prac natrafiono na ludzkie szczątki, ujawniono też liczne artefakty, m.in. elementy wojskowego wyposażenia i umundurowania – poinformował IPN

Na mocy decyzji prokuratora Oddziałowej Komisji Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu IPN w Krakowie odnalezione szczątki przekazano do krakowskiego Zakładu Medycyny Sądowej. Teraz Zostaną poddane identyfikacji genetycznej.

(MG)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze   

+7 #1 taktak 2019-07-10 16:39
A kiedy wykopki na dziedzińcu Policji,pod garażami??? Tam na ok 1-1,5 m cuda leżą... Wiem od tego co tam chował....
Cytować
+1 #2 A 2019-07-11 07:21
Wiadomo kto, wiadomo gdzie, wiadomo w jakich okolicznościach . To czemu nie spoczywa w pokoju?
Cytować
Dodaj komentarz

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.