W Sosnowicach (gmina Brzeźnica) doszło do dachowania samochodu osobowego. Do poszkodowanych jadących p
Dachowanie w Sosnowicach. Do poszkodowanych wezwano śmigłowiec LPR

W Sosnowicach (gmina Brzeźnica) doszło do dachowania samochodu osobowego. Do poszkodowanych jadących pojazdem wezwano śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

We wtorek (9.07) przed godziną 15:00 na lokalnej drodze w Sosnowicach (gmina Brzeźnica) kierujący samochodem osobowym seat na prostym odcinku stracił panowanie nad pojazdem, zjechał z jezdni i dachował w przydrożnym rowie uderzając dodatkowo w betonowy przepust. Autem, oprócz kierowcy, jechały jeszcze dwie osoby.

Na miejsce zadysponowano strażaków zawodowych z JRG Wadowice, druhów ochotników z OSP Sosnowice, OSP Brzezinka, policję a także Zespół Ratownictwa Medycznego. Ze względu na stan poszkodowanych osób jadących autem, zadecydowano o wezwaniu śmigłowca Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Strażacy musieli użyć hydraulicznego sprzętu, aby wyciągnąć podróżujących.

Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący, mieszkaniec powiatu wadowickiego był trzeźwy. Zajęli się nim ratownicy z karetki. Jeden z pasażerów również mieszkaniec powiat u wadowickiego, został przetransportowany karetką do wadowickiego szpitala, drugi, mieszkaniec Skawiny, trafił śmigłowcem do szpitala w Krakowie – poinformował nas asp. sztab. Dariusz Stelmaszuk z Komendy Powiatowej Policji w Wadowicach.

Droga w tym miejscu jest całkowicie zablokowana. Policja ustala okoliczności tego wypadku.

(PK)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl
Dodaj komentarz

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.