657 bramek, ponad 100 zawodników, 28 meczów i ponad 2,5 tysiąca złotych w puli nagród - tak wygląda
657 bramek, ponad 100 zawodników, 28 meczów. GOLA za nami

657 bramek, ponad 100 zawodników, 28 meczów i ponad 2,5 tysiąca złotych w puli nagród - tak wyglądała inauguracyjna edycja Gminnej Orlikowej Ligi Amatorów. Pierwszego GOLA zdobyli „drukarze” z Wadowic, czyli Drukarnia Wieloformatowa Sigma. Ale nie tylko oni zostali wyróżnieni.

Zakończenie ligi odbyło się w czwartek (13.06). W imieniu burmistrza Wadowic Bartosza Kalińskiego puchary i nagrody wręczał dyrektor Bartłomiej Tkacz. Mistrzami GOLA zostali piłkarze Drukarni Wieloformatowej Sigma, którzy w siedmiu kolejkach zdobyli komplet punktów, strzelając ponad 100 bramek. W nagrodę otrzymali okazały puchar i voucher na kwotę 1000 złotych do wykorzystania w sklepie sportowym w Wadowicach, a także awans do turnieju między-powiatowego (z mistrzami orlikowych lig z innych miast, takich jak Kalwaria, Sucha, czy Osiek), który planowany jest we wrześniu tego roku.

Wicemistrzostwo i podobny voucher na kwotę 700 złotych wywalczył Carmax Wadowice, a tuż za nimi, na trzecim miejscu uplasował się zespół Black Grass, który otrzymał bon na 500 złotych

Oprócz tego, przyznano także wyróżnienia indywidualne. Królem Strzelców oraz MVP GOLA został zdobywca 44 bramek – Mateusz Żywczak z Sigmy, a najlepszym bramkarzem zawodnik Black Grass – Tomasz Leśniak, który w całej lidze wpuścił zaledwie 22 bramki.

Organizatorami pierwszej edycji GOLA byli animator Orlika Tomasz Lechowicz, Wydział Promocji gminy Wadowice oraz MKS Skawa Wadowice.

(AS)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze   

+4 #1 Lanser 2019-06-18 13:46
A jakiego gola zdobyl zawodnik osmy od lewej gola popularnosci czy gola do wlasnej bramki???
Cytować

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.