Blisko dwie godziny trwała neutralizacja przez strażaków substancji ropopochodnej z nawierzchni drogi
Plama oleju na krajówce miała kilka kilometrów długości. Policja szuka sprawcy

Blisko dwie godziny trwała neutralizacja przez strażaków substancji ropopochodnej z nawierzchni drogi krajowej nr 52. Plama miała kilka kilometrów, rozciągała się od Choczni do Andrychowa! Policja szuka sprawcy wycieku.

We wtorek (11.06) służby ratunkowe zostały poinformowane o substancji ropopochodnej na nawierzchni drogi krajowej nr 52. Jak się okazało, plama rozciągała się od przejazdu kolejowego w Choczni aż do ulicy Biała Droga w Andrychowie, miała więc długość kilku kilometrów!

Na miejsce zadysponowano zastępy strażaków zawodowych z JRG Wadowice, JRG Andrychów, druhów ochotników z OSP Andrychów, OSP Inwałd oraz patrol policji. Akcja neutralizacji substancji trwała blisko dwie godziny. W tym czasie kierowców czekały niewielkie utrudnienia.

Policja poszukuje kierowcy samochodu, z którego nastąpił wyciek. Jeśli uda się go ustalić, czeka go mandat: substancje ropopochodne na nawierzchni drogi stanowią spore zagrożenie dla jadących samochodów: mogą doprowadzić do poślizgu i w rezultacie do kolizji czy wypadku.

(MG)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze   

+10 #1 Zylo 2019-06-11 13:10
Ciekawe, jak jest plama oleju na krajowe w Gminie Mucharz to nigdy nie szukają sprawcy...
Cytować

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.