Na drodze krajowej nr 28 w Mucharzu, na słynnym z niebezpiecznych zdarzeń skrzyżowaniu, doszło do zde
Zderzenie na krajówce w Mucharzu. Jeden z kierowców wymusił pierwszeństwo

Na drodze krajowej nr 28 w Mucharzu, na słynnym z niebezpiecznych zdarzeń skrzyżowaniu, doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych. Kierowca jednego z nich trafił do szpitala.

W piątek (7.06) około godziny 8:45 w Mucharzu, na skrzyżowaniu drogi krajowej nr 28, z drogą na Śleszowice doszło do groźnego wypadku. Zderzyły się tutaj dwa samochody osobowe.

Kierujący renault włączając się do ruchu z drogi podporządkowanej, nie zachował szczególnej ostrożności i nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu kierującemu audi – poinformowała nas Agnieszka Petek, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Wadowicach.

Oba pojazdy zostały mocno uszkodzone. Na miejsce zadysponowano strażaków zawodowych z JRG Wadowice, druhów ochotników z OSP Mucharz, policję oraz Zespół Ratownictwa Medycznego, który zajął się poszkodowanym kierowcą audi. Został on przetransportowany do wadowickiego szpitala.

Obaj kierowcy byli trzeźwi, sprawca został ukarany mandatem karnym. Przez dłuższy czas ruch pojazdów w tym miejscu odbywał się wahadłowo.

To dość niebezpieczne skrzyżowanie, na którym niestety bardzo często dochodzi do wypadków i kolizji. Trzeba tu uważać.

(PK)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze   

+1 #1 Stan 2019-06-07 14:09
Na obu skrzyżowaniach w Kucharzy są znaczne ograniczenia prędkości. Ale mimo tego prawie wszystkie pojazdy jeżdżą tam bardzo szybko. Wielu kierowców mogłoby tam od razu stracić prawo jazdy. Mam nadzieję że w końcu postawią tam czynny fotoradar i będzie bezpieczniej. W zasadzie to nie wiem dlaczego władze gminy o to nie występują!!!
Cytować
+8 #2 Rydz 2019-06-07 17:25
Kto odpowie za skrzyżowanie obrośnięte wysoką trawą?
Na pewno radar da radę ...
Cytować
+4 #3 Józek 2019-06-08 11:07
Ja bym pozwał zarządcę drogi tak jest zarośnięte to skrzyżowanie że masakra czemu nikt tej trawy w tym roku tam nie skosił
Cytować
0 #4 kaki 2019-06-13 09:12
Zarośnięte skrzyżowanie to jedno.
Drugie, że tam jest 50-ka, a wielu jeździ powyżej 100.
Wyjeżdżający zapewne nie zdołał zauważyć pędzącego audi.
Cytować

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.