Pada deszcz i pogorszyły się warunki drogowe. Czy to było przyczyną zdarzenia, do jakiego doszło na
Śmieciarka w rowie w Spytkowicach. Trudne warunki na drogach

Pada deszcz i pogorszyły się warunki drogowe. Czy to było przyczyną zdarzenia, do jakiego doszło na drodze krajowej nr 44 w Spytkowicach, gdzie w rowie utknęła ciężka śmieciarka.

Pogoda w ostatnim czasie nie rozpieszcza. Nie dość, że spadła drastycznie temperatura, to w górnych partiach powiatu spadł śnieg a w niższych deszcz. To spowodowało, że warunki panujące na drogach nie są najlepsze i trzeba uważać.

We wtorek (14.05) przed godziną 12:00 na leżącej w ciągu drogi krajowej nr 44 ulicy Jana Pawła II w Spytkowicach, kierowca samochodu transportującego odpady stracił panowanie nad pojazdem i prawymi kołami utknął w rowie.

Na miejsce zadysponowano strażaków zawodowych z JRG Wadowice, druhów ochotników z okolicznych OSP, którzy wzięli się za wyciąganie ciężkiego samochodu. Niestety aby go wyciągnąć, potrzebny będzie ciężki specjalistyczny sprzęt. Prawy pas jezdni w kierunku Zatora jest w tym miejscu zablokowany a ruch odbywa się wahadłowo.

To nie jedyne groźne zdarzenie na naszych drogach od rana. Na drodze krajowej nr 52 na wylotówce z Wadowic w stronę Krakowa, pod "Kopcem" w Jaroszowicach kierowca jednego z samochodów osobowych najechał an tył drugiego. Nic nikomu na szczęście się nie stało.

Nieco wcześniej na drodze miedzy Barwałdem a Stryszowem kierowca ciągnika siodłowego z naczepą przyblokował się na skrzyżowaniu. Tu na szczęscie obyło się bez specjalistycznego sprzętu i pojazd po kilkunastu minutach pojechał w dalszą drogę.

Policja ustala okoliczności tych zdarzeń.

(Pk)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze   

0 #1 Z oliwka 2019-05-14 15:37
Najwiekszy zamieszanie wprowadzaja panowie z policji ktorzy kieruja ruchem w Zatorze porazka zablokowali przejaz a wystarczylo mieszkancow okolic przepuszczac przez Morysine Miejsce a tak to stoja i zero gadki z nimi porazka na calej lini z nimi
Cytować
-2 #2 Zła 2019-05-14 21:41
Korek się zrobił a nasza policja stoki i paczy zamiast kierować ruchem żeby płynie szło na objazdach reagują jak kierowcy robią na siebie
Cytować
+2 #3 פֿאָלקס שטימע 2019-05-14 23:40
Cytuję Zła:
nasza policja stoki i paczy


No popacz ! :P

Cytuję Zła:
kierowcy robią na siebie


Fuj, wstrętni kierowcy ... :cry:
Cytować

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.