W Andrychowie samochód  osobowy wjechał pod pociąg. Ranna został kierująca pojazdem kobieta.
Drukuj
Samochód wjechał pod pociąg na przejeździe w Andrychowie. Ranna została kierująca

W Andrychowie samochód  osobowy wjechał pod pociąg. Ranna został kierująca pojazdem kobieta.

Do zdarzenia doszło we wtorek (30.04) przed godziną 9:00 na niestrzeżonym przejeździe kolejowym na ulicy Kołłątaja w Andrychowie. Kierująca samochodem osobowym zlekceważył znak STOP i wjechał wprost pod nadjeżdżający elektryczny zespół trakcyjny, który przepchał samochód spory kawałek po torach.

Nam miejsce zadysponowano strażaków zawodowych z JRG Wadowice, druhów ochotników z OSP Andrychów, policję oraz Zespół Ratownictwa, który zajął się poszkodowaną kobietą. Pierwszej pomocy udzielili jej strażacy.

Pociągiem podróżowało 15 osób. Im nic się nie stało. Przewoźnik zapewnił im transport zastępczy. Ruch pociągów na tej linii został chwilowo wstrzymany.

Policja ustala okoliczności tego zdarzenia i apeluje do kierowców o ostrożność. Po naszych torach ciągle jeżdżą pociągi a spotkanie z kilkuset tonową maszyną zawsze źle kończy się dla samochodu i jego kierowcy. Niektórzy chyba jednak o tym zapominają zbliżając się do torów...

To kolejne zdarzenie tego typu w naszej okolicy w ostatnich dniach. W piątek (26.04) pod koła pociągu na niestrzeżonym przejeździe kolejowym na ulicy Tkackiej w Andrychowie wjechał kierowca osobówki. Jemu na szczęście nic się nie stało.

(MG)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Ostatnie artykuły z kategorii Wydarzenia:

Osa użądliła w palec mieszkankę Andrychowa. Interweniowali strażacy

Po pijaku wysikał się w kościele. Odpowie za obrazę uczuć religijnych

Nietypowa akcja strażaków. Wyciągali z opresji karetkę

Policja skontrolowała obozy harcerskie w powiecie. Co się okazało?

W Jeziorze Mucharskim topiła się sarna