Dzięki sprawnej reakcji turystów i ratowników GOPR Beskidy udało się odnaleźć całego i zdrowego 1
GOPR odnalazł w górach zaginionego 18-latka z niepełnosprawnością intelektualną

Dzięki sprawnej reakcji turystów i ratowników GOPR Beskidy udało się odnaleźć całego i zdrowego 18-latka z niepełnosprawnością intelektualną, który zaginął w okolicach Gancarza (Beskid Mały).

To mogło skończyć się źle. Kilka dni temu do CSR w Szczyrku dotarło zgłoszenie o zaginięciu 18-letniego mężczyzny z niepełnosprawnością intelektualną w rejonie Gancarza, szczytu  znajdującego się w północno-zachodnim grzbiecie Gronia Jana Pawła II w Beskidzie Małym.

Do działań poszukiwawczych w pierwszej kolejności zadysponowano ratowników GOPR pełniących dyżur w stacji ratunkowej na Leskowcu. Następnie do działań w terenie dołączyli również ratownicy Sekcji Wadowice. Na szczęście po kilku godzinach poszukiwań, mężczyzna odnalazł się cały i zdrowy.

Na uznanie zasługuje postawa turystów, którzy w Rzykach zwrócili uwagę na zachowanie mężczyzny – relacjonują ratownicy z GOPR Beskidy.

Akcję poszukiwawczą zakończono o godzinie 21:00.

(MG)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.