Niebieski marsz przejdzie ulicami Andrychowa w akcie solidarności z osobami dotkniętymi autyzmem. Organ
Niebieski marsz przejdzie ulicami Andrychowa. To akt solidarności z osobami autystycznymi

Niebieski marsz przejdzie ulicami Andrychowa w akcie solidarności z osobami dotkniętymi autyzmem. Organizatortzy zapraszają mieszkańców do przyłączenia się do wydarzenia.

W środę (24.04) Stowarzyszenie Otwórzmy Drzwi na Świat organizuje już po raz drugi marsz  pod hasłem "Andrychów  Zaświeci na Niebiesko". To akt solidarności z osobami dotkniętymi spektrum autyzmu. Celem tego wydarzenia jest pomoc w zrozumieniu tego zaburzenia oraz uwrażliwienie innych na problemy dotkniętych nim osób i ich rodzin. Akcja obchodów Światowego Dnia Autyzmu w Andrychowie  na stałe wpisuje się w kalendarz ważnych dla gminy i całego powiatu wydarzeń społecznych.

Zapraszamy do udziału wszystkich którzy chcą okazać wrażliwość do drugiego człowieka. Pokażmy że jesteśmy razem i że potrafimy się wspierać – mówi Patrycja Kołodziejczyk ze Stowarzyszenie Otwórzmy Drzwi na Świat.

Marsz rozpocznie się o godzinie 9:30 przy skwerze naprzeciwko Urzędu Miejskiego w Andrychowie i przejdzie ulicą Floriańską wzdłuż plant a zakończy na Placu Mickiewicza gdzie organizatorzy przewidzieli piknik integracyjny dla dzieci i młodzieży. Podczas niego  odbędą się również występy artystyczne, przegotowane są również różne atrakcje dla dzieci, grill a dla dorosłych porady.  

Organizatorzy proszą o zachowanie symboliki koloru niebieskiego w ubiorze. W marszu będą brać udział wolontariusze, Straż Miejska, policja i ratownicy Medyczni, którzy podczas całego wydarzenia będą czuwać nad bezpieczeństwem uczestników.
 
II Andrychowski  Świadomości o Autyzmie objęty jest honorowym patronatem burmistrza Andrychowa Tomasza Żaka.

(MG)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.