26 osób poniosło śmierć, ponad 250 zostało rannych w 281 wypadkach, zatrzymano też 860 kierowców p
Tegoroczne Święta Wielkanocne na naszych drogach spokojne

26 osób poniosło śmierć, ponad 250 zostało rannych w 281 wypadkach, zatrzymano też 860 kierowców pod wpływem alkoholu: to bilans Świąt Wielkanocnych na drogach całego kraju. W powiecie wadowickim na szczęście było spokojnie.

Jak poinformowała  Komenda Główna Policji, w ciągu trzech dni Świąt Wielkanocnych na drogach w całym kraju 26 osób poniosło śmierć, ponad 250 zostało rannych w 281 wypadkach.  Zatrzymano też 860 kierowców pod wpływem alkoholu.

W powiecie wadowickim to były na szczęście w miarę spokojne święta zarówno dla kierowców i ich pasażerów, jak i dla służb mundurowych. Na naszych drogach doszło do 16 zdarzeń drogowych, na szczęście nikt w nich nie odniósł większych obrażeń: większość z nich to niegroźne kolizje. Najbardziej poważnie wyglądała ta, do której doszło w niedzielę (21.04) kiedy to kierowca opla vectry w wyniku przemęczenia zasnął za kierownicą, zjechał z jezdni i uderzył w przepust drogowy.

W porównaniu do lat poprzednich, w te Święta Wielkanocne było również mniej kierowców, którzy wsiedli "po kielichu" za kierownicę. Albo przynajmniej tych, którzy nie dali się złapać policji... W Wielki Piątek (19.04) około 12:30 podczas kolizji drogowej w Gierałtowicach (gmina Wieprz) doszło do kolizji drogowej. Jak się okazało, sprawca wydmuchał w alkomat ponad 2,3 promila. W ten sam dzień na skrzyżowaniu ulic Sikorskiego i Batorego w Wadowicach z powodu nadmiernej prędkości kierowca alfa romeo stracił panowanie nad pojazdem, uderzył w krawężnik, przejechał chodnik i pas zieleni. Ten z kolei miał 1,5 promila alkoholu we krwi.

(PK)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.