Święta nie święta, strażacy czuwają. Kilka zastępów strażaków zawodowych jak i druhów ochotnik
Spory pożar lasu w Wielką Sobotę

Święta nie święta, strażacy czuwają. Kilka zastępów strażaków zawodowych jak i druhów ochotników z okolicznych OSP gasiło w Wielką Sobotę pożar lasu. Akcja, mimo trudnego terenu, przebiegła szybko i sprawnie.

Kiedy my świętujemy, oni zawsze są gotowi nieść pomoc. W Wielką Sobotę późnym wieczorem służby ratunkowe otrzymały informację o pożarze lasu w miejscowości Stanisław Górny. Na miejsce zadysponowano zastępy strażaków zawodowych z JRG Wadowice oraz druhów ochotników z OSP Wysoka i OSP Stanisław. Część z nich dźwięk syreny zastał podczas rezurekcji. Bez wahania ruszyli z kościoła do gaszenia.

Dużym problem dla zadysponowanych jednostek okazało się odnalezienie miejsca pożaru- zgłaszający nie podał dokładnego miejsca. Po zlokalizowaniu pożaru jednostki, w tym nasza, udały się na jego miejsce. Jak się później okazało, jedynie nasze terenowe Iveco było w stanie dojechać do samego źródła ognia. Reszta jednostek nie była w stanie dojechać tak blisko – musieli przejść około 300 metrów piechotą – relacjonują druhowie z OSP Wysoka.

Działania polegały na ręcznym gaszeniem pożaru, przy użyciu tłumnic. Wszystko poszło szybko i sprawnie.

Strażacy i leśnicy ostrzegają, że w lasach panuje spora susza. Trzeba uważać, aby nie doszło do nieszczęścia.

(MG)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze   

-15 #1 abdul 2019-04-21 19:04
eee tam... ich IVECO...
Znam drajwera siodera z OSP CHOCZNIA co by sie tam ich Jelczem wbil jak dzik w sosne :D
Cytować
+6 #2 Pytajnik 2019-04-22 20:33
Cytuję abdul:
eee tam... ich IVECO...
Znam drajwera siodera z OSP CHOCZNIA co by sie tam ich Jelczem wbil jak dzik w sosne :D

Abdul żal, że dojechali czy żal, że mają Iveco?
Cytować

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.