Korki na krajówce a także na lokalnych drogach. W Kalwarii Zebrzydowskiej w Wielki Piątek trwają uroc
Potężne korki na krajówce. W Kalwarii uroczystości Wielkiego Piątku

Korki na krajówce a także na lokalnych drogach. W Kalwarii Zebrzydowskiej w Wielki Piątek trwają uroczystości związane z najsłynniejszą w Polsce inscenizacją Drogi Krzyżowej. Do tego dochodzi wzmożony ruch przedświątecznych zakupów.

W piątek (19.04) trwają kulminacyjne obchody uroczystości Wielkiego Tygodnia w Kalwarii Zebrzydowskiej. Od wczesnego ranka do miasta na uroczystości związane z Wielkim Piątkiem zjawiło się tysiące wiernych. Wierni od 6:00 wzięli udział w porannym "sądzie u Kajfasza", o godzinie 8:00 wysłuchali dekretu "u Piłata", wysłuchali również kazania metropolity krakowskiego ks. Arcybiskupa Marka Jędraszewskiego a także wzięli udział w drodze krzyżowej.

Wielki Piątek to dzień Wielkiego Tygodnia upamiętniający śmierć Jezusa Chrystusa na krzyżu. Jest dniem zadumy nad Męką Chrystusa, skupienia, powagi, wzmożonej pobożności i gorliwych praktyk religijnych. Tego dnia obowiązuje post ścisły. W Wielki Piątek odprawiane są nabożeństwa Drogi Krzyżowej.

W związku z uroczystościami na drodze krajowej i bocznych drogach wokół Kalwarii Zebrzydowskiej panują potężne korki. Warto omijać przejazd przez Kalwarię, tak będzie co najmniej do godziny 16:00. Swoje robią też kierowcy udający  się na przedświąteczne zakupy czy wybierający się na święta do rodziny.


(PK)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze   

+4 #1 Człowiek BOGA 2019-04-20 09:25
"Wielki Piątek to dzień Wielkiego Tygodnia upamiętniający śmierć Jezusa Chrystusa na krzyżu. Jest dniem zadumy nad Męką Chrystusa, skupienia, powagi, wzmożonej pobożności i gorliwych praktyk religijnych. Tego dnia obowiązuje post ścisły. W Wielki Piątek odprawiane są nabożeństwa Drogi Krzyżowej."

"" Zaprawdę Zaprawdę powiadam wam przemyślcie sobie resztę żywota albowiem czcić pamięć ukrzyżowanie i śmierć Jezusa Chrystusa przez faryzeuszy jednak bowiem dzisiejszych czasach od niczego nie odbiegacie i to samo byście zrobili z Jezusem a obecnie robicie z wieloma niewinnymi ludźmi, brak poszanowania godności drugiego człowieka bliźniego człowieka, skazywanie ludzi niewinnych a obrona tak jak wtedy Barabasza.
Cytować
+1 #2 Cała prawda 2019-04-23 05:36
https://ekspresjaroslawski.pl/artykul/sad-nad-judaszem-w-pruchniku/644877.amp

Nie mamy tradycji to źle, ale gdy jednak zaczynamy je kultywować to jeszcze gorzej... oh, czy to lewactwo wszystkiego zakaże i będziemy żyć jak zaprogramowany schemat?!


https://pruchnik405144738.wordpress.com/2017/11/26/wieszanie-judasza/
Cytować

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.