Na drodze krajowej nr 52, na granicy Inwałdu i Andrychowa, doszło do potrącenia sarny. W kolizji uczes
Zderzenie sarny z dwoma samochodami. Jeden z pojazdów wylądował w rowie

Na drodze krajowej nr 52, na granicy Inwałdu i Andrychowa, doszło do potrącenia sarny. W kolizji uczestniczyły dwa samochody osobowe, jeden z nich ze sporymi uszkodzeniami wylądował w rowie. Zwierzę nie przeżyło.

W poniedziałek (15.04) rano w  rejonie restauracji "Złota Rybka" na drodze krajowej nr 52 na granicy Inwałdu i Andrychowa doszło do groźnego zdarzenia. W przebiegającą przez jezdnię sarnę uderzyły dwa przejeżdżające samochody. Kierowca jednego z pojazdów stracił nad nim panowanie i wjechał do rowu, samochód został mocno uszkodzony.

Niestety starcia z samochodami zwierzę nie przeżyło, żadnemu z kierowców nic się nie stało. Warto dodać, że jakiś czas temu zarządca drogi, czyli Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad, postawił w tym miejscu znak ostrzegający o możliwości spotkania na drodze zwierząt. Warto zwrócić na to uwagę, bo nie został on tam postawiony bez powodu...

Żywe czy martwe zwierzę w pasie jezdni jest sporym zagrożeniem dla kierowców. Starcie jadącego ze sporą prędkością samochodu z taką przeszkodą na drodze zazwyczaj kończy się wtedy tragicznie dla obu stron. W przypadku każdego potrącenia zwierzęcia warto wezwać policję czy Straż Miejską. Jeśli zwierzę jest martwe, mundurowi  wzywają firmę utylizacyjną. Jeśli jest tylko ranne, wzywany jest weterynarz.

Ewentualne odszkodowanie za powstałą kolizję może egzekwować u zarządcy drogi lub przez firmę ubezpieczeniową.

(MG)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze   

+4 #1 mmm 2019-04-15 10:10
Jak to warto wezwać policję? Nie są od sprzątania, jak zwierzę ucieknie to nie ma sensu. A skoro był znak uwaga zwierzęta leśne to o żadnym odszkodowania nie ma mowy! A w skrajnym wypadku stosowanym w kilku miejscach w Polsce za niezachowanie szczegolnej ostrożności można dostać, o zgrozo mandat!! i stracić dowód i z zakazem dalszej jazdy czekać na lawetę...wiec nie wpychajcie ludzi na taką minę! Do autocasco nie potrzeba udzialu policji...no chyba że straty są naprawdę duże.
Cytować

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.