Aż 58 spraw trzeba będzie powtórzyć. To pokłosie afery w wadowickim sądzie:  tutejszy sędzia wyda
Afera w wadowickim sądzie. 58 spraw trzeba będzie powtórzyć

Aż 58 spraw trzeba będzie powtórzyć. To pokłosie afery w wadowickim sądzie:  tutejszy sędzia wydawał wyroki w sprawach, w których oskarżała z ramienia prokuratury jego żona.

Jak już informowaliśmy, w Sądzie Rejonowym w Wadowicach dochodziło do niezgodnego z prawem procederu: sędzia wydawał wyroki w sprawach, w których prokuratorem była jego żona.

Jak wynika z ustaleń, duet mąż-żona pracowali przy wspólnych sprawach: żona-prokurator oskarżała, a mąż-sędzia wydawał wyroki. Taka zależność jest niezgodna z prawem. Według kodeksu postępowania karnego, sędzia powinien wyłączyć się od udziału w sprawie, jeżeli "jest małżonkiem strony lub pokrzywdzonego albo ich obrońcy, pełnomocnika lub przedstawiciela ustawowego albo pozostaje we wspólnym pożyciu z jedną z tych osób".

Sprawę opisał TVN24, wykryła ją również prokuratura, która wszczęła postępowanie lustracyjne. Sędzia został przeniesiony z wydziału karnego do cywilnego.

Jak poinformowało Radio Kraków, po przeglądzie wszystkim postępowań stwierdzono konieczność wznowienia aż 58 postępowań, w których zapadły już prawomocne wyroki. Te sprawy będą prowadzone prawdopodobnie od początku.


(Marcin Guzik)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze  

-3 #1 oblatywacz 2019-04-02 10:59
A kasta dalej dobrze się trzyma bo POpaprańcy wszystko w sądach blokują.Dlatego trzeba zweryfikować tych donosicieli w PE i taką panią von Różę ThUN posłać na zieloną trawkę.
Cytować
+12 #2 Ciekawy 2019-04-02 11:40
Dokładnie trzeba było TVN-u żeby w końcu to zmienić. A kretyni pod sądem skandowali konstytucja i gdzie są teraz!!!!
Cytować
-7 #3 ds 2019-04-02 14:39
Sądy pisowskie maja tylko fałszować wybory czyli sankcjonować nielegalnie antykonstytucyj nie wybrany TK KRS i tą całą proputinowską pisowską lipę ,bronić swoich i gnoić niepokrnych którzy są przeciwni tej mafii.
Cytować
+14 #4 cześ 2019-04-02 18:21
ciekawe kto za to zapłaci?
Cytować
+17 #5 Jt 2019-04-02 19:49
I pomyslec ze tacy madrzy i wyksztalceni ta nasza wladza sadownicza i co niewiedzieli? A kto ich przyjmowal piekarz czy fryzjer do zawodu?!a moze wypadalo by zwrucic nieslusznie pobrana kase wspolczuje tylko tym co mieli nieszczescie znalesc sie w tej grupie na nowo maja problem a nasi panstwo sedziowie przymusowo na nauke prawa bo cos nie bardzo kumaja z czym maja doczynienia
Cytować
+13 #6 Hahahaha 2019-04-02 23:30
Cytuję Ciekawy:
Dokładnie trzeba było TVN-u żeby w końcu to zmienić. A kretyni pod sądem skandowali konstytucja i gdzie są teraz!!!!

Cytuję oblatywacz:
A kasta dalej dobrze się trzyma bo POpaprańcy wszystko w sądach blokują.Dlatego trzeba zweryfikować tych donosicieli w PE i taką panią von Różę ThUN posłać na zieloną trawkę.


To tylko w tym kraju jest możliwość żeby sędzia Sądu Rejonowego awansował na sędziego Sądu Okręgowego przecież pies psu ogona nie urwie mimo odwołania.
Cytować
+1 #7 nick 2019-07-01 09:31
Sądząc z bardzo wysokiej kary (przeniesienie do innego sądu) myślę, ze to protegowani ministra Ziobry. Inni staneliby przed nowa izba dyscyplinarna.
Cytować
Dodaj komentarz

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.