Ponad 1,6 promila alkoholu miał w organizmie kierowca audi, który w Andrychowie przejechał wprost prze
Przejechał na wprost rondo, skasował znak i ogrodzenie. Miał 1,6 promila...

Ponad 1,6 promila alkoholu miał w organizmie kierowca audi, który w Andrychowie przejechał wprost przez rondo, skasował znak i wjechał w ogrodzenie. Mężczyźnie za popełnione przestępstwo grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło w niedzielę (31.03) około godziny 3:00 nad ranem na ulicy Garncarskiej w Andrychowie.

Jak ustalili policjanci, kierowca audi jadąc ulicą Dąbrowskiego w kierunku centrum Andrychowa uderzył w znak drogowy, a następnie przejeżdżając przez rondo uderzył w ogrodzenie jednej z posesji – poinformowała nas Agnieszka Petek, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Wadowicach.

W wyniku tego zdarzenia do szpitala trafiła 21-latka, która po przeprowadzonych badaniach została zwolniona do domu. Kierowcy oraz pozostałym pasażerom (kobiecie i mężczyźnie) nic się nie stało.

23-letni sprawca kolizji jak się okazało był nietrzeźwy, przeprowadzone na miejscu badanie wykazało, że ma on w swoim organizmie ponad 1,6 promila alkoholu.

Za przestępstwo prowadzenia samochodu w stanie nietrzeźwości mężczyźnie grozi do 2 lat pozbawienia wolności. Odpowie również za spowodowanie kolizji.

(MG)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl
Dodaj komentarz

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.