Andrychowscy kryminalni zatrzymali czterech mężczyzn, którzy od połowy 2017 roku do chwili obecnej ro
Czterech dilerów narkotyków usłyszało łączne 50 zarzutów

Andrychowscy kryminalni zatrzymali czterech mężczyzn, którzy od połowy 2017 roku do chwili obecnej rozprowadzali narkotyki wśród nieletnich a terenie powiatu wadowickiego. Mężczyźni usłyszeli już zarzuty, teraz za swoje postępowanie odpowiedzą przed sądem.

W ubiegłą środę (13.03) andrychowski komisariat został poinformowany, że mieszkaniec gminy Wieprz trudni się rozprowadzaniem narkotyków wśród osób małoletnich na terenie powiatu wadowickiego. W związku z otrzymaną informacją w sprawę zostali zaangażowani policjanci Wydziały Kryminalnego w Andrychowie, którzy ustalili, że 17-latek dopuścił się szeregu przestępstw kwalifikowanych z Ustawy o Przeciwdziałaniu Narkomanii.

Jak się okazało w przestępczy proceder były również zaangażowane inne osoby. Jeszcze tego samego dnia 17-latek został zatrzymany i doprowadzony do Komisariatu Policji, natomiast 14 marca kryminalny zatrzymali jeszcze trzech mężczyzn mających związek z tą sprawą (dwóch 17-latków z gminy Tomice oraz 25-latka z gminy Brzeźnica) – poinformowała nas Agnieszka Petek, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Wadowicach.

Mieszkaniec gminy Wierz usłyszał w sumie 16 zarzutów w związku z udzielaniem środków odurzających oraz przemytem narkotyków. Jak ustalili policjanci, mężczyzna od początku tego roku roku sprowadził na teren naszego kraju  140 gramów marihuany, za co grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności. 17-latkowie z gminy Tomice usłyszeli zarzuty  z art. 59 UPN, ponadto podczas przeszukania miejsc zamieszkania zatrzymanych mężczyzn, funkcjonariusze ujawnili u jednego z nich marihuanę. Natomiast 25-latek usłyszał 6 zarzutów w związku z udzielaniem środków odurzających. Zarówno 25-latkowi jak i 17-latkom grozi kara do 3 lat więzienia.

Sprawa ma charakter rozwojowy  i nie można wykluczyć dodatkowych zarzutów dla podejrzanych.

(AS)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze   

-4 #1 Pis-Po-jedno zło 2019-03-20 15:40
Tyle w temacie ...
Zawsze to będę wklejał

https://www.o2.pl/artykul/pozew-za-odmowe-leczenia-medyczna-marihuana-dziewczynka-zmarla-6356175259903617a
Cytować
-1 #2 Brednie 2019-03-21 15:48
140 gram marihuany i Wielki przestępca,a politycy kradną miliony i bezkarni, śmiech na sali.Zamiast zalegalizować, państwo by zarobiło i nikt by się nie trudnił dilerka
Cytować

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.