W lesie w Bęczynie (gmina Brzeźnica) odnaleziono pocisk artyleryjski z czasów II wojny światowej. Zaj
Kolejny pocisk artyleryjski znaleziony w naszym regionie

W lesie w Bęczynie (gmina Brzeźnica) odnaleziono pocisk artyleryjski z czasów II wojny światowej. Zajęła się nim policja oraz saperzy. To kolejne tego typu znalezisko w powiecie wadowickim w ostatnim czasie.

W poniedziałek (18.03) dyżurny wadowickiej komendy policji otrzymał telefoniczne zgłoszenie o znalezionym niewybuchu w miejscowości Bęczyn (gmina Brzeźnica).

Znalezisko, prawdopodobnie z czasów II Wojny Światowej ujawnił na terenie leśnym mieszkaniec gminy Brzeźnica" – poinformowała nas Agnieszka Petek, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Wadowicach

Na miejsce zostali skierowani policjanci, którzy zabezpieczyli teren do momentu  przyjazdu saperów z 16 Batalionu Desantowo – Szturmowego w Krakowie. Pocisk artyleryjski  znajdował się w znacznej odległości od zabudowań, w związku z tym nie było zagrożenia narażenia utraty zdrowia lub życia mieszkańców.

We wtorek (19.03) niewybuch został przewieziony na poligon, gdzie zostanie zneutralizowany.

To kolejne tego typu znalezisko w ostatnim czasie w powiecie wadowickim. Niedawno takie pociski odnaleziono w Kleczy Dolnej oraz Brodach.

Zobacz: Kolejny niewybuch w powiecie. Tym razem w Kleczy Dolnej
Zobacz: Saperzy w akcji. W Brodach znaleziono niewybuch

W przypadku znalezienia niewybuchu należy natychmiast powiadomić policję, ponieważ jakiekolwiek manipulowanie przy pocisku grozi jego detonacją, a co za tym idzie uszkodzeniem ciała, a nawet śmiercią dla osoby przebywającej w jego pobliżu! Po otrzymaniu zgłoszenia policjanci powiadamiają specjalistyczny patrol saperski, a do momentu jego przybycia zabezpieczają znalezisko.

(MG)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.