Policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej ujawnili papierosy i tytoń bez akcy
Lewe papierosy i tytoń zarekwirowała policja w centrum Wadowic

Policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej ujawnili papierosy i tytoń bez akcyzy w jednym z wadowickim lokali handowych i na wadowickim targowisku. Handlującym grozi 3 lata więzienia i wysoka grzywna.

Jak poinformowała nas Agnieszka Petek, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Wadowicach, funkcjonariusze zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej ustalili, że w jednym z lokali handlowych w centrum miasta przechowywane są papierosy bez polskich znaków akcyzy. W środę (13.03) mundurowi  potwierdzili informację i  jednocześnie zatrzymali 40-letnią mieszkankę Wadowic, która przechowywała 560 sztuk papierosów różnych marek. Uszczuplenie Skarbu Państwa spowodowane nielegalnym procederem wstępnie zostało oszacowane na kwotę ponad 640 złotych.

Następnego dnia wadowiccy stróże prawa w trakcie wykonywania czynności służbowych ujawnili w rejonie placu targowego 4 kilogramy krajanki tytoniowej i 1000 sztuk papierosów bez polskich znaków akcyzy. Uszczuplenie Skarbu Państwa spowodowane nielegalnym procederem w tym przypadku zostało oszacowane na 3140 złotych.

 

Nielegalne wyroby tytoniowe zostały zabezpieczone. Zebrany w sprawie materiał dowodowy zostanie przekazany do Małopolskiego Urzędu Celno–Skarbowego. Za popełnione przestępstwo grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności oraz wysoka grzywna.


 

(AS)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze   

+6 #1 zajc 2019-03-15 13:49
ale się wysilili
Cytować

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.