Zima nie odpuszcza. Śliska nawierzchnia spowodowała, że droga przez Przełęcz Kocierską była zablok
Zima nie odpuszcza. Ciężarówka i bus zablokowały drogę

Zima nie odpuszcza. Śliska nawierzchnia spowodowała, że droga przez Przełęcz Kocierską była zablokowana przez ciężarówkę i busa, które tutaj utknęły i nie mogły wyjechać pod górę. Kierowcy stali w korkach.

Chociaż do wiosny zarówno kalendarzowej jaki i astronomicznej już kilka dni, to jednak zima nie odpuszcza i w zwłaszcza w wyższych partiach powiatu wadowickiego, padający potrafi się dać jeszcze we znaki.

Tak było w piątek (15.03) rano na drodze  wojewódzkiej nr 781 łączącej Andrychów z Żywcem. W okolicach Przełęczy Kocierskiej przejazd zablokował ciągnik siodłowy z naczepa i bus, który próbował go wyminąć: z powodu śliskiej nawierzchni ich kierowcy nie byli w stanie wjechać pod górę. Pas od strony Targanic był przez długi czas zablokowany przez co tworzyły się spore korki.

Sytuację uratowały dopiero służby zajmujące się zimowym utrzymaniem dróg.

(PK)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.