Na terenie Oddziału Prewencji Policji w Krakowie odbyło się uroczyste ślubowanie 135 nowo przyjętych
Do wadowickiej komendy policji trafiło 6 nowych policjantów

Na terenie Oddziału Prewencji Policji w Krakowie odbyło się uroczyste ślubowanie 135 nowo przyjętych policjantów, w tym 35 kobiet, którzy wkrótce rozpoczną służbę w jednostkach małopolskiego garnizonu policji.  6 z nich trafiło też do Komendy Powiatowej Policji w Wadowicach.

W czwartek (14.03) na terenie Oddziału Prewencji Policji w Krakowie odbyło się uroczyste ślubowanie 135 nowo przyjętych policjantów, w tym 35 kobiet. W uroczystości uczestniczył wojewoda małopolski  Piotr Ćwik,  komendant wojewódzki Policji w Krakowie nadinsp. dr Krzysztof Pobuta a także przełożeni ślubujących policjantów. Wśród zaproszonych gości liczną grupę stanowili także  członkowie rodzin nowo przyjętych policjantów.

Ślubowanie odebrał komendant wojewódzki policji nadinspektor dr Krzysztof Pobuta. Komendant pogratulował młodym adeptom sztuki policyjnej wyboru drogi życiowej i życzył powodzenia a także  satysfakcji w służbie – wymagającej i trudnej. Złożył także podziękowania rodzicom funkcjonariuszy. Do nowo przyjętych przemówił również wojewoda, który odczytał list gratulacyjny od wicepremier Beaty Szydło oraz złożył wyrazy uznania i życzył sukcesów zawodowych.

Słowa policyjnej roty wypowiedziało 135 funkcjonariuszy, którzy już wkrótce zasilą szeregi małopolskiej policji. Teraz przed nowo przyjętymi policjantami przeszkolenie, po którym rozpoczną służbę w jednostkach małopolskiego garnizonu policji. Najwięcej z nich trafiło do Krakowa – 72 osoby zasiliły szeregi Komendy Miejskiej Policji. Również Komenda Wojewódzka Policji zyskała 20 nowych funkcjonariuszy.  Wzmocnione zostały także szeregi komend powiatowych i komisariatów w regionie. Najwięcej, bo 9 nowych funkcjonariuszy trafiło do Komendy Miejskiej Policji w Tarnowie. Komenda Powiatowa Policji w Nowym Targu wzmocniona została przez 5 nowych funkcjonariuszy. W jednostkach Policji w Olkuszu oraz Zakopanem służbę rozpoczęło po 4 nowych funkcjonariuszy.  Komenda Powiatowa Policji w Krakowie, Komenda Powiatowa Policji w Miechowie oraz Komenda Powiatowa Policji w Chrzanowie zyskały po 3 młodych adeptów sztuki policyjnej. Natomiast powiat oświęcimski został wzmocniony przez 2 policjantów. Pozostałe powiaty m.in. gorlicki, dąbrowski, proszowicki oraz wielicki przyjęły po 1 funkcjonariuszu. Do Komendy Powiatowej Policji w Wadowicach przydzielonych zostało 6 policjantów.

Ślubujący policjanci zostali przyjęci do służby 7 marca. To największa liczba przyjętych jednorazowo do służby w garnizonie małopolskim od 2012 roku. W tym roku planowane jest jeszcze przyjęcie kilkuset kolejnych funkcjonariuszy.

Małopolska Policja cały czas rekrutuje i zaprasza w swoje szeregi.

(MG)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze   

+12 #1 dron 2019-03-15 10:59
A nowa komenda rośnie jak na drożdżach.Tak trzymać i gratulacje dla nowych funkcjonariuszy .
Cytować
-9 #2 ech 2019-03-15 12:26
Mafia ......
Cytować
0 #3 Shiro 2019-03-16 10:10
http://lublin.eska.pl/newsy/hrubieszow-lubelskie-25-latek-nie-zyje-policja-paralizator-dopalacze/736500

https://gazetawroclawska.pl/smierc-na-komisariacie-nie-zyje-25latek-policjanci-uzyli-wobec-niego-paralizatora/ar/9995106

https://www.tvn24.pl/wiadomosci-z-kraju,3/igor-stachowiak-zmarl-na-komisariacie-policja-o-uzywaniu-paralizatora,741922.html

https://mobile.natemat.pl/208619,ratunku-policja-paralizujaca-prawda-o-paralizatorach-czyli-jak-policja-fatalnie-tlumaczy-sie-z-uzycia-tasera

Proszę nie usuwać prawdy o polskiej Policji.
To cała prawda o polskiej Policji utzymywanej z pieniędzy podatników, policja ma służyć obywatelom,
Cytować

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.