W czwartek (14.03) policja w całym kraju prowadzi ogólnopolską "Akcję pasy". Kierowcy i pasażerowie,
Policyjna "Akcja pasy". Kierowcy pilnujcie się!

W czwartek (14.03) policja w całym kraju prowadzi ogólnopolską "Akcję pasy". Kierowcy i pasażerowie, którzy nie zapięli pasów nie tylko narażają się na niebezpieczeństwo w przypadku kolizji czy wypadku ale także na mandat.

W czwartek (14.03) policja w całym kraju prowadzi ogólnopolskie działania kontrolno-prewencyjne "Pasy". Mają one na celu egzekwowanie od kierujących i pasażerów pojazdów obowiązku jazdy w pasach bezpieczeństwa oraz stosowania fotelików bezpieczeństwa lub innych urządzeń przytrzymujących dla dzieci.

"Akcja pasy" to również zwrócenie uwagi uczestnikom ruchu drogowego na konsekwencje, jakie niesie ze sobą jazda bez zapiętych pasów w przypadku uczestniczenia w zdarzeniu drogowym.

Pamiętajmy, że niekorzystanie podczas jazdy z pasów bezpieczeństwa znacząco zwiększa ryzyko poważnych obrażeń nie tylko w czasie wypadku, ale też w trakcie kolizji czy nawet gwałtownego hamowania. W chwili zderzenia pojazdu z przeszkodą, na osoby będące wewnątrz pojazdu działa ogromna siła bezwładności, która powoduje, że człowiek przez moment ma „masę zderzeniową” wynoszącą nawet kilka ton.

Ważne jest aby pasy zapinali także pasażerowie jadący z tyłu. Jeżeli pasażer z tylnej kanapy nie zapnie pasów, podczas zderzenia czołowego uderzy w oparcie fotela osoby jadącej przed nim. Siła uderzenia niekiedy potrafi złamać fotel, a obrażenia wynikające z tej sytuacji mogą zakończyć się nawet śmiercią osoby siedzącej z przodu.

Przypomnijmy: za niekorzystanie z pasów bezpieczeństwa podczas jazdy grozi mandat opiewający na sumę 100 zł. Za jazdę bez pasów mandat należy się osobie, która nie dopełniła tego obowiązku: może go otrzymać zarówno kierowca jak i pasażer.

(MG)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze   

+7 #1 jacek 2019-03-14 20:09
Akcja komórki co druga lala telefon przy uchu albo nosie!!!
Cytować
+5 #2 Arek 2019-03-14 21:25
pasy, yanosik i lekka noga dzisiaj na pierwszym miejscu. ostrożności nigdy dość
Cytować

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.