Połamane drzewa, uszkodzone bądź zniszczone dachy, zerwane linie energetyczne: wiatr wiejący z prędk
Wichura narobiła sporo strat

Połamane drzewa, uszkodzone bądź zniszczone dachy, zerwane linie energetyczne: wiatr wiejący z prędkością powyżej 100 km/h znowu narobił sporo strat w powiecie wadowickim.

Tak jak zapowiadali po sobocie (9.03) synoptycy, nie był to jeszcze koniec wichury. W poniedziałek (11.03) nad ranem stacja meteo w Inwałdzie odnotowała wiatr wiejący z prędkością 103,6 km/h. Strażacy z powiatu wadowickiego mieli i mają mnóstwo pracy związanej z usuwaniem skutków wiatru.

Jak poinformował nas Krzysztof Cieciak, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej PSP w Wadowicach, od niedzieli (10.03) od południa do poniedziałkowego (11.03) poranka strażacy odnotowali w powiecie wadowickim 76 uszkodzonych bądź zerwanych dachów (m.in. w Choczni, Mucharzu, Stryszowie, Ryczowie, Kalwarii Zebrzydowskiej, Bachowicach, wadowickim Podstawiu, Dąbrówce i Frydrychowicach) oraz 84 wiatrołomów.

Sporo pracy mają również energetycy, bo doszło do kilku uszkodzeń linii energetycznych. Prądu przez kilka godzin byli pozbawieni m.in. mieszkańcy Jaroszowic i Mucharza.

W Wadowicach na osiedlach doszło do przewrócenia kilku koszy na śmieci. W centrum miasta pozrywane są reklamy. Na dolnej części osiedla Pod Skarpą przewrócony kontener na śmieci typu dzwon uderzył w samochód

Potężny bałagan panuje na cmentarzach: przewrócone i porozbijane znicze, gałęzie i śmieci robią przygnębiający widok.

Jak poinformował Andrzej Kramarczyk, szef klubu Aquila, uszkodzony został klubowy pojazd: spadło na niego drzewo:

Na osiedlu XX-lecia w Wadowicach wichura uszkodziła część poszycia dachu w środkowej części bloku nr 3.

Zdjęcia szkód wywołanych przez wichurę w powiecie wadowickim:

(MG)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze   

+7 #1 Bulb 2019-03-11 15:03
Skoda ze zdjęcia zastawia chodnik. Co na to policja? Zgłosił już ktoś?
Cytować

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.