Do aresztu na najbliższe trzy miesiące trafił 19-letni mieszkaniec powiatu wadowickiego, który w Rzyk
Areszt dla pijanego sprawcy wypadku. Grozi mu 8 lat więzienia

Do aresztu na najbliższe trzy miesiące trafił 19-letni mieszkaniec powiatu wadowickiego, który w Rzykach spowodował wypadek po pijanemu. W wyniku zdarzenia najbardziej poszkodowany został 22-letni pasażer, który w stanie ciężkim trafił do szpitala w Wadowicach, gdzie przebywa do chwili obecnej.

Jak już informowaliśmy, do zdarzenia doszło w niedzielę (3.03) 40 minut po północy  na osiedlu Leśniczówka w Rzykach, gdzie nietrzeźwy kierujący na łuku drogi utracił panowanie nad prowadzonym pojazdem, zjechał z jezdni i uderzył w przydrożne drzewo.

W samochodzie wraz z kierowcą podróżowało dwóch młodych mężczyzn, z których jeden, 22-letni mieszkaniec gminy Andrychów, doznał ciężkich obrażeń ciała i nadal przebywa w wadowickim szpitalu – poinformowała nas Agnieszka Petek, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Wadowicach.

Kierowca opla był pijany, w alkomat "wydmucha" prawie 2,4 promila alkoholu. Jak się okazało, mężczyzna nie posiadał również uprawnień do kierowania pojazdami. 19-latek został zatrzymany i trafił do pomieszczenia dla zatrzymanych w andrychowskim komisariacie.

W poniedziałek (4.03) Sąd Rejonowy w Wadowicach zastosował wobec sprawcy wypadku środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy.

Grozi mu nawet 8 lat więzienia.  

(MG)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.