Cztery zastępy straży przez kilkadziesiąt minut usuwały plamę substancji ropopochodnej na drodze kra
Spora plama na krajówce. Kierowców czekały utrudnienia

Cztery zastępy straży przez kilkadziesiąt minut usuwały plamę substancji ropopochodnej na drodze krajowej nr 52 w Inwałdzie. Stwarzała ona zagrożenie dla kierowców.

W poniedziałek (11.02) przed godziną 16:00 służby ratunkowe zostały powiadomione o sporej, liczącej kilkaset metrów długości, plamie substancji ropopochodnej na drodze krajowej nr 52 w Inwałdzie na pasie w kierunku Wadowic.

Na miejsce zadysponowano strażaków zawodowych z JRG Wadowice, druhów ochotników z OSP Inwałd - w sumie cztery zastępy - którzy zajęli się neutralizacją plamy. Akcja trwała kilkadziesiąt minut, przez ten czas kierowców czekały niewielkie utrudnienia. Policja ustala sprawcę tego zdarzenia.

Substancje ropopochodne na nawierzchni drogi stanowią spore zagrożenie dla jadących samochodów: mogą doprowadzić do poślizgu i w rezultacie do kolizji czy wypadku.


(PK)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.