Wypadek na budowie na ulicy Krakowskiej w Kalwarii Zebrzydowskiej. Mężczyzna spadł z dużej wysokości
Wypadek na budowie w Kalwarii. Mężczyzna spadł z dużej wysokości, poniósł śmierć na miejscu

Wypadek na budowie na ulicy Krakowskiej w Kalwarii Zebrzydowskiej. Mężczyzna spadł z dużej wysokości. Wezwano do niego śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

W piątek (8.02) przed południem na budowie przy leżącej w ciągu drogi krajowej nr 52 ulicy Krakowskiej w Kalwarii Zebrzydowskiej doszło do groźnego wypadku.

Mężczyzna spadł z dużej wysokości, około 7 metrów – poinformowała nas Agnieszka Petek, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Wadowicach.

Na miejsce zadysponowano strażaków zawodowych z JRG Wadowice, druhów ochotników z OSP Kalwaria Zebrzydowska, policję oraz Zespół Ratownictwa Medycznego, który ze względu na stan poszkodowanego mężczyzny, zadecydował o wezwaniu śmigłowca Lotniczego Pogotowia Ratunkowego i transport do specjalistycznego szpitala w Krakowie.

Droga w tym miejscu ze względu na miejsce lądowania śmigłowca, jest zablokowana w obu kierunkach.

Nietsety, jak potwierdza nam rzeczniczka wadowickiej policji, poszkodowany, 26-letni mieszkaniec powiatu limanowskiego, mimo intensywnej reanimacji, poniósł śmierć na miejscu.

Policja pod nadzorem prokuratury ustala okoliczności tej tragedii.

AKTUALIZACJA (PIĄTEK, 8 LUTEGO 2019 12:30)

(MG)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze   

+37 #1 Marek 2019-02-08 13:25
Przykra sprawa. Wyrazy współczucia dla bliskich. Niestety patrząc na zdjęcia nasuwa się pytanie gdzie jakiekolwiek zabezpieczenia. Jeśli pracował na dachu to gdzie szelki bezpieczeństwa, gdzie barierki ochronne, lub rusztowanie wokół budynku. Niestety nic nie ma. Bo bhp na takich placach budowy jest na poziomie zero.. Ile tragedii musi się wydarzyć. Jak długo zbyt wysokie koszty zabezpieczeń będą decydować o tymże ludzie będą igrac z życiem, jak długo odpowiednie unstytucje nadzoru nie będą dostrzegać błędów i nieprawidłowośc i
Cytować
+2 #2 Lok 2019-02-09 09:44
Cytuję Marek:
Przykra sprawa. Wyrazy współczucia dla bliskich. Niestety patrząc na zdjęcia nasuwa się pytanie gdzie jakiekolwiek zabezpieczenia. Jeśli pracował na dachu to gdzie szelki bezpieczeństwa, gdzie barierki ochronne, lub rusztowanie wokół budynku. Niestety nic nie ma. Bo bhp na takich placach budowy jest na poziomie zero.. Ile tragedii musi się wydarzyć. Jak długo zbyt wysokie koszty zabezpieczeń będą decydować o tymże ludzie będą igrac z życiem, jak długo odpowiednie unstytucje nadzoru nie będą dostrzegać błędów i nieprawidłowości
dobrze ze ty to rozumiesz ale górale jak i w wysokościowe budowlance w samochodzie na drodze, w barze po kilku piwach, na motorze bez kasku często myślą ze są nieśmiertelni
Cytować

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.