Policjanci ruchu drogowego prowadzą w całym kraju działania kontrolno-prewencyjne  „Niechronieni uc
Kierowcy i piesi uważajcie! Policja ma na oku przejścia dla pieszych

Policjanci ruchu drogowego prowadzą w całym kraju działania kontrolno-prewencyjne  „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego". Mają one na celu przede wszystkim poprawę bezpieczeństwa pieszych. Kierowcy i piesi muszą uważać.

W piątek (8.02) policjanci ruchu drogowego prowadzą w całym kraju działania kontrolno-prewencyjne  „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego". Nadzorem objęte zostaną miejsca, które są szczególnie niebezpieczne dla pieszych np. przejścia przez ruchliwe jezdnie lub przejścia, na których doszło do potrąceń pieszych. Jednocześnie prowadzone są przedsięwzięcia edukacyjne, w ramach których policjanci przekazują uczestnikom ruchu drogowego informacje o zagrożeniach pieszych na drodze oraz potrzebie pogłębienia znajomości i przestrzegania przepisów prawa. Działania mają  na celu przede wszystkim poprawę bezpieczeństwa pieszych.

Zarówno kierowcy jak i piesi muszą uważać. Policjanci zwrócą uwagę na kierujących, którzy stwarzają dla pieszych zagrożenie, w szczególności, takie jak nieustąpienie pierwszeństwa pieszemu na przejściu dla pieszych, wyprzedzanie na przejściach dla pieszych, omijanie pojazdu, który zatrzymał się w celu ustąpienia pierwszeństwa pieszemu czy nieprawidłowe zatrzymywanie się lub parkowanie w miejscach ograniczających widoczność przejść dla pieszych.

Należy przypomnieć, że kierujący pojazdem zbliżając się do przejścia dla pieszych obowiązany jest zachować szczególną ostrożność polegającą na zwiększeniu uwagi i dostosowaniu zachowania do warunków i sytuacji zmieniających się na drodze, w stopniu umożliwiającym odpowiednio szybkie reagowanie.

Pamiętajmy, że zimowe miesiące to trudny czas do jazdy samochodem. Śliska nawierzchnia, śnieg i gołoledź znacząco wydłużają drogę hamowania. Tym bardziej kierujący zawczasu powinni dostosować prędkość do panujących warunków drogowych i własnych umiejętności tak, aby w razie potrzeby bezpiecznie zatrzymać pojazd przed przejściem dla pieszych – apelują policjanci w swoim komunikacie

 

(MG)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze   

+2 #1 hah 2019-02-08 11:54
Tak mają na oku ... O to link

https://wadowiceonline.pl/rozmaitosci/13296-mistrz-parkowania-zastawil-karetke-ratownicy-mieli-problem-z-wniesieniem-noszy-z-pacjentem

I teraz pytanie czy artykuł nie powinien byc nazwany
"UWAŻAJCIE BO POLICJA ZNÓW POLUJE NA OBYWATELI POD PRETEKSTEM PRAWA"

dziękuje za uwagę
Cytować
+2 #2 Edit 2019-02-08 13:32
Przy szkole w kleczy staną codziennie towyrobia Target mandatów w mig :)
Cytować

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.