Kilka zastępów strażaków zawodowych z JRG Wadowice jak i druhów ochotników z okolicznych OSP gasił
Pożar domu w Stanisławiu Dolnym

Kilka zastępów strażaków zawodowych z JRG Wadowice jak i druhów ochotników z okolicznych OSP gasiło pożar w budynku mieszkalnym w Stanisławiu Dolny. Nikt w nim na szczęście nie ucierpiał, sytuacja została szybko opanowana.

W środę (6.02) około 21:30 służby  ratunkowe zostały poinformowane o pożarze budynku mieszkalnego w miejscowości Stanisław Dolny, niedaleko zakładu Conhpol. Na miejsce zadysponowano strażaków zawodowych z JRG Wadowice oraz  druhów ochotników z OSP Stanisław Dolny, OSP Zebrzydowice, OSP Leńcze, OSP Wysoka.

Zanim przyjechały służby, ogień, który pojawił się w kuchni budynku,  zaczął gasić gaśnicą pracownik ochrony powiadomiony przez system alarmowy. Dzięki szybkiej interwencji, nie przedostał się na dalsze pomieszczenia. Spaleniu uległo wyposażenie kuchni, tynki, podłoga w kuchni oraz w salonie.

Pożar został szybko opanowany, nic na szczęście nikomu się nie stało.Straty wyceniono jednak na około 180 tysięcy złotych. Jak informuje Krzysztof Cieciak, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej PSP w Wadowicach, udało się uratować mienie warte około  2,8 miliona złotych.

Przyczyna pożaru było najprawdopodobniej zwarcie w instalacji elektrycznej.

(PK)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze   

+8 #1 Katarzyna 2019-02-07 09:09
Wpłynęła cała kuchnia podłoga w salonie i to wyłącznie w stratach wynosi 180tys? Dużo trochę. Szczęście że był alarm, i pracownik ochrony szybko zareagował, brawa dla Pana! Mam nadzieję że zostanie to Panu wynagrodzone!
Cytować
+3 #2 Bacak 2019-02-07 15:55
Na biednego widać nie trafiło.
Cytować

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.