Powiatowy Urząd Pracy w Wadowicach znalazł się wśród 16 najlepiej ocenionych tego rodzaju urzędów
Powiatowy Urząd Pracy w Wadowicach wśród 16 najlepszych w Polsce

Powiatowy Urząd Pracy w Wadowicach znalazł się wśród 16 najlepiej ocenionych tego rodzaju urzędów w Polsce. Wyróżnienie Ministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej odebrała dyrektor PUP podczas uroczystej gali zorganizowanej z okazji 100. rocznicy powstania Publicznych Służb Zatrudnienia.

W spotkaniu, które odbyło w Warszawie wzięli udział m.in. minister rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbieta Rafalska, sekretarz stanu w MRPiPS Stanisław Szwed, przedstawiciele Sejmowej Komisji Polityki Społecznej i Rodziny, dyrektorzy powiatowych i wojewódzkich urzędów pracy, a także przedstawiciele partnerów rynku pracy. Minister w swoim wystąpieniu przypomniała, że 100 lat temu na mocy dekretu naczelnika państwa Józefa Piłsudskiego z 27 stycznia 1919 roku powołano państwowe urzędy pośrednictwa pracy i opieki nad wychodźcami.

Niewiele jest instytucji, które mają tak długą historię swojego funkcjonowania. Urzędy pracy mają teraz zupełnie nowe wyzwania – podkreślała Elżbieta Rafalska.

W trakcie uroczystości  minister wspólnie ze Stanisławem Szwedem wręczyli statuetki dla najbardziej wyróżniających się powiatowych urzędów pracy i odznaczenia Primus in Agendo.

Spośród 340 urzędów z całej Polski wyróżnionych zostało 16. Wśród nich Powiatowy Urząd Pracy w Wadowicach. Dodatkowo dyrektor wadowickiego PUP Małgorzata Chowaniec odebrała dyplom dla naszego urzędu w uznaniu za rzetelną pracę na rzecz promocji zatrudnienia oraz kreowanie wysokich standardów usług na rynku pracy.

 

(AS)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze   

+18 #1 pis po jedno zło.. 2019-02-05 16:45
Tu tylko nasuwa sie jedno stwierdzenie
Zwłaszcza że każdy wie jaka tam jest obsługa i kultura w tym urzedzie
PO ch... fest :o
Cytować
+3 #2 zgodny obywatel 2019-02-06 14:10
w zasadzie to oni bardziej utrudniają niż ułatwiają znalezienie pracy wiec skąd to uznanie ?
WSTYD
Cytować

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.