Komenda Powiatowa Policji w Wadowicach będzie mieć nowego komendanta. Insp. Włodzimierz Warzechy, któ
Komenda Powiatowa Policji w Wadowicach będzie mieć nowego komendanta

Komenda Powiatowa Policji w Wadowicach będzie mieć nowego komendanta. Insp. Włodzimierz Warzechy, który szefował od ponad dwóch lat wadowickiej policji odchodzi na emeryturę. Kto go zastąpi?

Czas na zmianę warty w wadowickiej policji. W środę (30.01) w Komendzie Powiatowej Policji w Wadowicach odbyło się uroczyste pożegnanie odchodzącego na emeryturę insp. Włodzimierza Warzechy. Wzięli w nim udział m.in. przedstawiciele kadry kierowniczej Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie, władz samorządowych, związków zawodowych, służb współpracujących z komendą powiatową, a przede wszystkim wadowiccy policjanci. Nie zabrakło kwiatów, miłych wspomnień i gratulacji.

Insp. Włodzimierz Warzecha służbę w policji rozpoczął w 1991 roku w Krzeszowicach, gdzie był komendantem. W 2007 trafił do Olkusza, gdzie został powołany na stanowisko zastępcy Komendanta Powiatowego Policji, a w 2014 na stanowisko komendanta. Komendantem Komendy Powiatowej Policji w Wadowicach został w grudniu 2016, gdzie zastąpił mł. insp. Piotra Dziekanowskiego. Jest żonaty, ma trójkę dzieci. Odchodzący na emeryturę komendant zostanie zapamiętany jako osoba, za kadencji której rozpoczęła się długo wyczekiwana budowa nowej siedziby powiatowej policji w Wadowicach.

Nowego szefa  policji w naszym powiecie poznamy najprawdopodobniej na początku przyszłego tygodnia. Najprawdopodobniej zostanie nim młodszy inspektor Robert Michna, który dotychczas pełnił funkcję zastępca komendanta KPP Wadowice.(Marcin Guzik)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.