Sanepid zdecydował o zamknięciu wodociągu dostarczającego wodę w przysiółku Nad Piłą, w Przedszk
Sanepid zadecydował o zamknięciu wodociągu w Stryszowie. Wykryto bakterie

Sanepid zdecydował o zamknięciu wodociągu dostarczającego wodę w przysiółku Nad Piłą, w Przedszkolu Samorządowym oraz Ośrodku Zdrowia. Powodem były bakterie, które znaleziono w próbkach.

Jak poinformował wójt Stryszowa Szymon Duman, Sanepid zdecydował o zamknięciu wodociągu SGZOZ w związku z ujawnieniem bakterii w próbkach wody pobranych do badania. Dostarcza on wodę w przysiółku Nad Piłą, w Przedszkolu Samorządowym oraz Ośrodku Zdrowia w gminie Stryszów.

Niezwłocznie o fakcie braku przydatności wody do spożycia zostali poinformowani odbiorcy wody korzystający z tego wodociągu poprzez ogłoszenie, telefonicznie, wiadomościami SMS oraz osobiście przez pracownika Urzędu Gminy. Zapewniona aż do odwołania została przy budynku ośrodka zdrowia woda dobrej jakości, zdatna do spożycia – napisał w komunikacie wójt gminy Stryszów Szymon Duman.

Na miejsce zadysponowano beczkowóz z wodą, z którego mogą czerpać mieszkańcy. Kolejne badanie wody w wodociągu zostanie przeprowadzone w poniedziałek (21.01).

Jak zapewnia włodarz gminy, nie ma zagrożenia związanego z prawidłowym funkcjonowaniem Przedszkola Samorządowego oraz Ośrodka Zdrowia w Stryszowie. Obiekty te wyposażone są w lampy UV, dzięki temu w naturalny sposób dochodzi do dezynfekcji wody - bez zmiany jej składu chemicznego czy fizycznego. Lampa UV w naturalny sposób eliminuje z wody 98-99% bakterii i wirusów. Jej działanie nie wpływa negatywnie na parametry organoleptyczne wody.

(MG)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze   

0 #1 mieszkaniec 2019-01-18 10:51
oj..jakzesz mi przykro...tylko ze wiekszosc mieszkancow nie ma miejskiej wody..
Fenomen na skale Polski..kanaliz acja jest ale bierzacej wody nie ma..
Cytować

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.