Robisz kulig z sankami za samochodem? To wykroczenie, za które można dostać karę grzywny w wysokości
Kulig z sankami za samochodem? Możesz dostać mandat

Robisz kulig z sankami za samochodem? To wykroczenie, za które można dostać karę grzywny w wysokości do 500 złotych i 5 punktów karnych.

Kuligi to jedna z zimowych atrakcji. Pogoda za oknem zachęca do takich zabaw. Policja apeluje jednak o ostrożność, aby zabawa nie zamieniła się w tragedię. Przykładem takiego lekkomyślnego zachowania jest zdarzenie z niedzieli (6.01) z chrzanowskich "Grobli".

Kierujący pojazdem osobowym ciągnął dwoje sanek podczas poruszania się drogą przeznaczoną do ruchu pojazdów. Łamiąc przepisy i nie zachowując należytej ostrożności doprowadził do wyprzedzenia jego pojazdu przez jedne z sanek. Siedzący na nich mężczyzna siłą rozpędu uderzył o słup energetyczny doznając obrażeń ciała – informuje Komenda Wojewódzka Policji w Krakowie.

Funkcjonariusze informują, że nie będzie taryfy ulgowej dla kierowców ciągnących za pojazdami sanki,  na których będą siedziały osoby. Za takie wykroczenie taryfikator przewiduje karę grzywny w wysokości do 500 złotych oraz 5 punktów karnych.


(AS)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.