Już za kilka dni zaczynają się ferie zimowe. W związku z tym w siedzibie Starostwa Powiatowego w Wado
Drukuj
Służby w powiecie gotowe na ferie

Już za kilka dni zaczynają się ferie zimowe. W związku z tym w siedzibie Starostwa Powiatowego w Wadowicach spotkały się służby odpowiedzialne za bezpieczeństwo mieszkańców.

W poniedziałek (14.01) uczniowie z powiatu wadowickiego rozpoczynają ferie zimowe. W związku z tym we wtorek (8.01) na sali sesyjnej Starostwa Powiatowego w Wadowicach spotkały się służby odpowiedzialne za bezpieczeństwo mieszkańców, aby omówić organizację tegorocznych ferii. Pierwszemu w tym roku posiedzeniu Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego oraz Komisji Bezpieczeństwa i Porządku przewodniczyła wicestarosta Beata Smolec.

Reprezentanci powiatowych służb, inspekcji i straży zapewnili, iż miejsca zimowego wypoczynku dzieci i młodzieży zostały skontrolowane pod kątem m.in. bezpieczeństwa przeciwpożarowego, przestrzegania przepisów prawa budowlanego, a także wymogów higieniczno-sanitarnych. Kuratorium Oświaty w Krakowie prowadzi bieżący monitoring zgłoszeń wypoczynków na stronie internetowej Ministerstwa Edukacji Narodowej. Na chwilę obecną do elektronicznej bazy wypoczynków zgłoszono 18 turnusów (półkolonii, zimowisk, obozów czy rekolekcji).

Szereg wydarzeń mających na celu wypełnienie dzieciom i młodzieży czasu w trakcie ferii przygotowały gminy z naszego powiatu. Ciekawą ofertę proponują również domy kultury oraz ogniska pracy pozaszkolnej, działające w Wadowicach, Andrychowie i Kalwarii Zebrzydowskiej.  Amatorzy „białego szaleństwa” mogą natomiast śledzić na bieżąco informacje o warunkach narciarskich w ośrodkach zabezpieczanych przez Grupę Beskidzką GOPR, sięgając na stronę www.beskidy.gopr.pl.

Dzieci i młodzież zainteresowane poznaniem pracy służb mundurowych będą mogły po raz kolejny skorzystać z oferty przygotowanej przez Komendę Powiatową Policji w Wadowicach (w ramach Dnia Otwartej Komendy), a także Komendę Powiatową Państwowej Straży Pożarnej, która ponawia coroczną akcję „Bezpieczne zimowisko – otwarte strażnice”.

(AS)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Ostatnie artykuły z kategorii Wydarzenia:

Podczas spaceru natknął się w lesie na plantacje marihuany

Dwunastolatka potrącona na przejściu dla pieszych

Nie żyje Edward Wyroba

Pożar w kamienicy na Zatorskiej w Wadowicach. Cofka z pieca

Okradli domek letniskowy w Mucharzu. Długo nie cieszyli się łupem