Jeden z turystów przebywających w chatce na Potrójnej w Beskidzie Małym doznał urazu stawu skokowego
Ciężkie warunki w górach. Ratownicy GOPR ratowali turystę w Chatce na Potrójnej

Jeden z turystów przebywających w chatce na Potrójnej w Beskidzie Małym doznał urazu stawu skokowego schodząc po schodach. Interweniowali ratownicy GOPR, którzy apelują o ostrożność: na szlakach, ze względu na spory śnieg, panują trudne warunki.

Jak informują ratownicy GOPR Beskidy, w niedzielę (6.01) około 11:40 otrzymali oni zgłoszenie o jednym z turystów przebywających w chatce na Potrójnej w Beskidzie Małym, który doznał urazu stawu skokowego schodząc po schodach.

Na miejsce zadysponowano szpice: 1 ratownika na skiturach z toboganem, który wyruszył czerwonym szlakiem ze stacji narciarskiej Czarny Groń, który po dotarciu na miejsce zdarzenia udzielił pomocy poszkodowanemu. W międzyczasie dotarli ratownicy na skiturach ze stacji ratunkowej na Leskowcu.

Wspólnie ewakuowali mężczyznę w bardzo trudnych warunkach. Pomimo transportu na dół, ewakuacja ze względu na ogromną ilość śniegu trwała ponad godzinę. Poszkodowany został przekazany Zespołowi Ratownictwa Medycznego na parkingu w Rzykach-Praciakach.

GOPR apeluje o ostrożność na szlakach, gdzie ze względu na spory śnieg, panują bardzo trudne warunki. O nieszczęście nietrudno.

(MG)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl
Dodaj komentarz

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.