Pożar wiaty i stojącego w nim samochodu był tak duży i widoczny z daleka, że postawił na nogi stra
Pożar samochodu postawił na nogi strażaków z dwóch powiatów

Pożar wiaty i stojącego w nim samochodu był tak duży i widoczny z daleka, że postawił na nogi strażaków z dwóch powiatów.

W poniedziałek (7.01) około godziny 22:00 służby ratunkowe zostały poinformowane o sporym pożarze, który był widoczny z daleka. Według pierwszych informacji miało się palić poddasze domu na ulicy Granicznej w Roczynach. Skierowano tam sporo zastępów strażaków zawodowych i druhów ochotników z gminy Andrychów.

Równocześnie do niedalekiego Czańca zadysponowano strażaków z powiatu bielskiego. Jak się okazało, pożar rozwijał się właśnie w tym miejscu: na ulicy Lazurowej w ogniu stanęła wiata ze stojącym w niej samochodem. Jednostki z naszego powiatu zostały więc tam  przekierowane.

Pożar ugaszono, samochód spłonął. Znajdujący się w pobliżu budynek mieszkalny udało się uratować. Nikomu nic się na szczęście nie stało.

Jak informują druhowie ochotnicy z OSP Czaniec, w akcji brały udział zastępy strażaków z OSP Kobiernice, OSP Roczyny, OSP Sułkowice-Łęg, OSP Targanice Dolne, OSP Andrychów, OSP Czaniec JRG Andrychów, JRG nr 1 Bielsko-Biała a także Zespół Ratownictwa Medycznego i Pogotowie Energetyczne.

Trwa ustalanie przyczyn pożaru.(PK)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.